FEJS: Ko Tu darītu, būdams politiķa krēslā? (rakstu konkurss jūnijā)

Publicēts:


Budžeta samazināšana, nodokļu paaugstināšana, skandāli, grozījumi, lēmumi un sekas, koalīcijas un opozīcijas, dalība aliansēs un konferencēs, telšu pilsētiņa pie Ministru Kabineta. Latvijas politikas arēna pēdējā gada laikā piedzīvojusi daudz smagu brīžu. Viegli ir pelt un nievāt, bet ko tu pats darītu politiķa ādā? FEJS Latvija rakstu konkursa pēdējā mēnesī aicina ikvienu iejusties varas pozīcijā un padomāt par politisko rīcību, sfērām un jautājumiem, kam pievērstos. Raksti par tēmu “Ko Tu darītu, būdams politiķa krēslā?” iesūtāmi līdz 30. jūnijam.

FEJS Latvija logo

Jūnijs ir pēdējais 9 mēnešus ilgā rakstu konkursa mēnesis, ko starptautiskās žurnālistu organizācijas FEJS Latvija lokālā grupa organizē sadarbībā ar Latvijas Universitātes (LU) Fondu. Konkursā jaunieši katru mēnesi aicināti izteikties par noteiktu Latvijā un/vai pasaulē aktuālu vai domu raisošu tēmu. Darbi jāsūta uz epastu fejs.latvija@gmail.com, un to izpausmes žanrs var būt katra dalībnieka brīvi izvēlēts: eseja, raksts, blogs, intervija, reportāža.

Iesūtītie darbi tiek publicēti FEJS Latvija mājaslapā lv.fejs.org, kur tos var lasīt un komentēt. Atkarībā no rakstu tematikas un saskaņojot ar autoru, tiek nodrošinātas arī tālākas rakstu publicēšanas iespējas konkursa sadarbības portālos www.esmaja.lv, www.e-art.lv u.c. Savukārt katra nākamā mēneša vidū tiek noteikts labākais iepriekšējā mēneša raksts un tā autors, kas saņem balvu no LU Fonda.

Katru mēnesi rakstu vērtēšanai tiek piesaistīts kāds Latvijas mediju pārstāvis. Līdz šim rakstus vērtējuši tādi žurnālisti kā Ieva Alberte, Ansis Bogustovs, Diāna Kārkliņa, Ģirts Kasparāns, Didzis Melbiksis, Kristaps Pētersons, Sandijs Semjonovs. Katru mēnesi rakstus vērtē arī konkursa pastāvīgā žūrija: FEJS Latvija rakstu konkursa veidotājas un LU Fonda pārstāve. Rakstu vērtēšana notiek pēc šādiem kritērijiem: oriģinalitāte, kvalitāte, nozīme.

Konkursa mērķis ir veicināt intensīvu informācijas apmaiņu par sabiedrībā aktuālām tēmām, kā arī dot iespēju jauniešiem, jo īpaši žurnālistikas studentiem veidot savu viedokli par noteiktiem tematiem un situācijām Latvijā un pasaulē, kā arī pilnveidot un papildināt savu profesionālo žurnālistisko pieredzi.

Vairāk informācijas par konkursu un citām FEJS Latvija aktivitātēm skatīt mājaslapā lv.fejs.org.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

*

Šajā vietnē surogātpasta samazināšanai tiek izmantots Akismet. Uzziniet, kā tiek apstrādāti jūsu komentāru dati.