Festivālā RĪGAS RITMI 2011 koncertēs džeza pianists Alex Wilson

Publicēts:


Alex Wilson

2. jūlijā “RĪGAS RITMI 2011” vasaras festivāla ietvaros Rīgas Kongresu namā koncertu sniegs britu latīņmūzikas zvaigzne – džeza pianists Alekss Vilsons (Alex Wilson).

Lielbritānijas izcilākais latīņmūzikas pianists (londonsalsascene.co.uk), kurš ar dažādiem mūzikas projektiem koncertējis vairāk kā 50 pasaules valstīs, vislabāk pazīstams ar hītiem “Ain’t Nobody” un “Show Me” no albūma “Inglaterra.”

Alex Wilson

Alex Wilson

Alekss ir dzimis Lielbritānijā, taču bērnība aizvadīta dažādās zemēs – Sjerraleonē, Austrijā un Šveicē. Profesionāla pianista karjerai Vilsons pievēršas 1993 gadā, pēc tam, kad Jorkas Universitātē ir ieguvis akadēmisko grādu elektronikā. Drīz Alekss uzstājas kopā ar tādām zvaigznēm kā Courtney Pine, Jazz Jamaica un Adalberto Santiago. 2001. gadā mākslinieks saņem BBS Džeza apbalvojumu nominācijā “Uzlecošās Zvaigzne”  (Rising Star Award at the BBC Jazz Awards).

Alekss ir izdevis vairākus albūmus latīņu džeza un salsas mūzikas žanrā. Pēdējais no tiem – “Mali Latino” (2010), neilgi pēc iznākšanas nokļuva 2. vietā World Music Europe Charts apritē. Savukārt prestižais mūzikas žurnāls “Soundlines Magazine” albūmu ierindoja gada labāko albūmu desmitniekā. 2010. gadā Alekss Vilsons tika izvirzīts “Songlines Music Awards” nominācijai “labākais mākslinieks.”

Alekss Vilsons ir arī veiksmīgs mūzikas pedagogs, kurš vadījis meistarklases jaunajiem mūziķiem Lielbritānijā, Kolumbijā, Kubā, Libānā, Jordānijā un Izraēlā.

1. jūlijā, noslēdzoties festivāla “RĪGAS RITMI 2011” meistarklasēm, brīvdabas atpūtas parkā “Egle” koncertēs Aleksa Vilsona Salsas orķestris (Alex Wilson Salsa Orchestra) kopā ar Latvijas jaunajiem mūziķiem – salsas meistarklases dalībniekiem. Aleksa

Vilsona Salsas orķestris piedāvā unikālu mūsdienu salsu, kurā kaislīgi Kubas un afrikāņu ritmi sajaukušies ar modernām džeza improvizācijām un spēcīgu R&B vokālu. Projekts divkārt nominēts UK Salsa Awards apbalvojumam. Ieeja šajā koncertā bez maksas.

“Viņš strādā kā alķīmiķis – radot un pārtvaicējot pašu labāko no dažādiem elementiem un spēlētājiem, lai radītu savu unikālo dvēselisko salsas maģiju” – SoulJazzandFunk.com

Video:

http://www.youtube.com/watch?v=539bhbbN2g

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

*

Šajā vietnē surogātpasta samazināšanai tiek izmantots Akismet. Uzziniet, kā tiek apstrādāti jūsu komentāru dati.