Filma PIEKTAIS HAMLETS Ģertrūdes ielas teātrī

Publicēts:


Radošā apvienība Nomadi slēdz sezonu Latvijā 5. maijā ar dokumentālās filmas par režisoru Oļģertu Kroderu Piektais Hamlets demonstrāciju Ģertrūdes ielas teātrī.

Tā būs unikāla iespēja redzēt filmu, kura 2009. gadā tika nominēta Lielā Kristapa balvai kā gada labākā īsmetrāžas dokumentālā filma, labākā debija un labākais operatora darbs. Filma tika nominēta arī Dienas gada balvai kultūrā.

Oļģerts Kroders

Oļģerts Kroders

Filmas galvenais varonis ir režisors Oļģerts Kroders, kurš 2007. gadā Valmieras Drāmas teātrī uzsāka darbu pie sava ceturtā Šekspīra Hamleta iestudējuma.

Filmas pamatdarbība norisinās Valmieras Drāmas teātrī, kas ir O. Krodera darba vieta un šobrīd arī mājas, tā seko līdzi režisora ikdienai, izrādes mēģinājumu procesam līdz pat pirmizrādei un aicina uz neklātienes sarunu ar četriem viņa Hamletiem – Rihardu Rudāku (Valmieras Drāmas teātris, 1972), Jāni Makovski (Liepājas teātris, 1984), Ivaru Stoninu ( Latvijas Nacionālais teātris, 1997), Ivo Martinsonu (Valmieras Drāmas teāris, 2008).

Viņu dzīves pieredzes un domas par to, kas cilvēkam būtisks, ir ļoti atšķirīgas, reizēm pretrunīgas un savstarpēji noliedzošas, tomēr tās savijas vienotā hamletiskā tēlā, kurš sarunā ar Oļģertu Kroderu risina jautājumus par savu vietu pasaulē, mīlestību, brīvību un vientulību.

Filmas scenārija autore – Krista Burāne, režisori – Krista Burāne un Mārtiņš Eihe, operatore – Inese Apse, montāžas režisore Krista Burāne. Filmā skan Emīla Zilberta mūzika no izrādes Hamlets.
Filmas producenti – radošā apvienība Nomadi un Latvijas Kultūras akadēmija.

Pēc seansa notiks tikšanās ar radošās apvienības Nomadi dalībniekiem Mārtiņu Eihi un Kristu Burāni sarunai par teātri, atskatoties uz aizvadītajā sezonā paveiktajiem darbiem Ģertrūdes ielas teātrī (Kāpēc es mīlu krievus, Sāra Keina), Dailes teātrī (Atvadas jūnijā), Nacionālajā teātrī (Karlsons, kas dzīvo uz jumta), projektiem – Pēlēkā asfalta stāsti un Stroika ar skatu uz Londonu.

Filmas demonstrācija Ģertrūdes ielas teātrī Ģertrūdes ielā 101 a, plkst. 20.30, ieejas maksa 1 Ls.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

*

Šajā vietnē surogātpasta samazināšanai tiek izmantots Akismet. Uzziniet, kā tiek apstrādāti jūsu komentāru dati.