Filma “Silvio” (“Loro”, 2018) – Berluskoni ir “itāliskuma” arhetips

Publicēts:


Filma Silvio (Loro, 2018)
Filma Silvio (Loro, 2018)

Paolo Sorrentīno jaunā filma “Silvio” iet “Jaunā pāvesta” provokācijas pēdās

Silvio Berluskoni ir “itāliskuma” arhetips, un, stāstīdams par viņu, es varu izstāstīt par itāliešiem,” saka itāliešu režisors Paolo Sorrentīno, kurš savā jaunajā filmā “Silvio” (“Loro“, 2018) vēsta par skandalozo politiķi, viņa attiecībām ar tuviem sabiedrotajiem, par viņa varaskāri un mūžīgajām ballītēm. Seriāla “Jaunais pāvests” un filmu “Jaunība” un “Dižais skaistums” režisora jauno filmu kinoteātrī “Kino Bize” demonstrēs no 11. janvāra.

Par cilvēciskām vājībām

Filma Silvio (Loro, 2018)
Filma Silvio (Loro, 2018)

Miljardieris, mediju magnāts un senais futbola kluba A. C. Milan īpašnieks Silvio Berluskoni pēc Otrā pasaules kara visilgāk bija Itālijas premjerministra amatā. 2011. gadā viņš krīzes dēļ bija spiests atkāpties; tajā laikā Silvio labāk pazīstams pēc seksa ballītēm viņa savrupnamos un aizraušanās ar skaistām sievietēm.

Filma “Silvio” nav par politiku, lai gan tajā atainots laiks no 2006. gada, kad beidzās Berluskoni otrais premjerministra amata termiņš, un 2010. gadu – divus gadus pēc trešās kadences sākuma. Augstu ambīciju un dekadentisku orģiju fonā sarežģītā Berluskoni personība īpaši spilgti attēlota ar otro sievu Veroniku Lario un laulības krahu saistītajā sižeta līnijā.

“”Silvio” nav ne par, ne pret Berluskoni,” teicis Sorrentīno. “Gluži otrādi, tas ir maigs skatiens uz veca vīra vājībām.”

Baudas aspekts

Filmā S. Berluskoni tēlo P. Sorrentīno senais sadarbības partneris – itāliešu aktieris Tonijs Serviljo. Viņi kopā strādājuši pie “oskarotās” filmas “Dižais skaistumns”. Toronto kinofestivālā aktieris raksturojis gaisotni, ko uzņemšanas grupa centusies radīt filmā “Silvio”: “Baudas aspektam filmā ir spēcīga simboliska nozīme. Gan filmā, gan dzīvē Berluskoni politikā ieviesis šovbiznesam radniecīgu izrādes garu. Runa nav par to, ka cilvēki ievēl savu pārstāvi, nē, viltus meistars viņus pavedina. Protams, galvenais pavedināšanas elements ir bauda. Filmā redzams apdullinošs daudzums kadru ar miesas atveidojumu, tos mēs izmantojam kā šo līderu uzspiestas paviršas baudas metaforu. Paviršība līdz Berluskoni dzīvot zaļas dienas: nerociet pārāk dziļi, nevērojiet pārāk uzmanīgi, un visiem būs jautri.”

Cilvēcisku ambīciju un vētrainu ballīšu piesātinātā P. Sorrentīno jaunā filma “Silvio” Latvijas kinoteātros no 11. janvāra.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

*

Šajā vietnē surogātpasta samazināšanai tiek izmantots Akismet. Uzziniet, kā tiek apstrādāti jūsu komentāru dati.