Galerijā Bastejs: Helēnas un Ivara Heinrihsonu glezniecības darbu izstāde

Publicēts:


Galerijā Bastejs no šodienas (18.decembra) ir  skatāma divu izcilu personību Helēnas un Ivara Heinrihsonu glezniecības darbu izstāde.

Izstāde kā īpašs notikums un vēstījums, ekspozīciju piepilda ekspresīvs spēks, kas strāvo caur krāsu un kustību.

Heinrihsonu darbu izstāde

Dzīva, spilgta, rotaļīga, skaista un reizē dramatiska izteiksmē ir Helēna Heinrihsone. Aizvien skaistuma maģiskā burvība Narcisa tēlā, rozēs un nāves/dzīvības tēmā. Neiztrūkstošs galvaskausa motīvs, kas šoreiz mākslinieces interpretācijā ir “vērotājs”. Ziemassvētku gaidīšana, kad šajā miera un piedošanas laikā ir kāds, kas mūs vēro no augšas, ir idejiskais pamatojums šai H.Heinrihsones tik iecienītā tēla lomas maiņai.

Izteiksmē ekspresīvs un kustībā esošs, ir Ivars Heinrihsons. Mākslinieks, caur līnijas un formas dinamiku, panāk īpašu telpas harmoniju. Kā neiztrūkstošs elements šajā spēlē ir ahromatisko krāsu attiecības, pretstatot dramatiski tumšo – gaišajam, silto (Ivory Black) vēsajam (Paynes Gray).

Izstāde ir apliecinājums abu mākslinieku aizvien mainīgajai dabai, nezaudējot uzticību vērtībām, kas veido katra individuālā rokraksta spēku.

Līdzīgi kā skaistuma jēdzienam šodien ir dažādi tulkojumi, izstādes ekspozīcija piedāvā divu mākslinieku atšķirīgus skatījumus un rosina pārdomas par glezniecības daudzveidīgo valodu.

www.bastejs.lv

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

*

Šajā vietnē surogātpasta samazināšanai tiek izmantots Akismet. Uzziniet, kā tiek apstrādāti jūsu komentāru dati.