Green Jam. Enviroment – promoted and protected by multimedia

Publicēts:


Šovakar, 15. novembrī, Andrejsalā – starptautiska radošā darbnīca GREEN JAM ielūdz uz multimediju izrādi “Green Jam. Enviroment – promoted and protected by multimedia“.

Green Jam Latvia 2008

Pasākums durvis ver plkst. 22:00 “Peldošajā darbnīcā” (Andrejsalā). Pasākumā uzstāsies arī plašākai publikai pazīstamā DJ apvienība “Crystral Sound System” (Rīga), DJ Konik Polnij (Berlīne) un citi pārsteigumi.

Ieeja bez maksas

Via Andejsala.lv Projektā piedalās piecas radošās apvienības – kopumā divdesmit pieci mākslinieki no Latvijas, Lielbritānijas, Itālijas, Portugāles un Nīderlandes, kas radošā darbnīcā rod savdabīgu pieredžu un ideju sinerģiju, meklējot formulējumus un koncepcijas dabas aizsardzības problemātikai.

Green Jam performance iekļaus svarīgākos multimediju mākslas sektorus – dīdžeju un vīdžeju performances, mūziku, video, audio, dejas un teātra mākslu. Aktīvā radošā darbā tiek meklētas un fiksētas projekta idejas, lokālās vides situācijas un kadri. Kā stāsta projekta dalībnieki, ikvienam no māksliniekiem ir savs priekšstats par galarezultātu, tāpēc ir svarīgi atrast to kopsaucēju vienotā mākslas formā un parādīt dažādās ekoloģijas idejas šķautnes.

Piemēram, Andris, kas pārstāv Lielbritānijas apvienību Art Therapy, runā par katra cilvēka individuālo atbildību dabas priekšā: „Pārsteidzoši, ka dabai nodarītajā kaitējumā nav vainojami lielie ražošanas koncerni. Dabai galvenokārt kaitē mūsu pašu dzīves stils, un ražošanas kompānijas izmanto mūsu vājības un nespēju mainīties. Pie tam mums nevajadzētu rūpēties par dabu tikai tāpēc vien, ka tas ir ekonomiski izdevīgi. Jāprot atrast sevī izpratni par dabu un patiesas rūpes par to!”

Raksturojot darba procesu, gatavojoties performancei, videomākslinieks Andreass no Berlīnes stāsta: ”Šobrīd mēs katrs darbojamies kādā komandā, kas veido video, audio vai dejas sadaļu performancei. Piemēram, filmēšanas procesā mēs atklājām brīnišķīgu situāciju – sākotnējā ainā meitene pastaigājas ar diviem suņiem, tad suņi aizskrien un meitene turpina pastaigu ar diviem cilvēkiem. Šīs divas sajūtas un metafora ir ļoti svarīga, jo tā uzdod jautājumus: „Ko tu kā indivīds dari, lai atrastu dzīvnieku sevī? Vai mēs varam būt dabai tikpat nekaitīgi kā dzīvnieki?””

Šādas sajūtas cenšas modināt arī Portugāles pārstāve Silja, kas projekta dalībniekiem rīko īpašas nodarbības ķermeņa sajūtu apzināšanai un izjušanai: ”Ir ļoti svarīgi apzināties, kā jūtas tavs ķermenis noteiktās situācijās, pozās, un kādas darbības tavs ķermenis veic, lai kustētos. Šāda apziņa ir gluži kā atklāsme – sajust sevī embrija pirmsākumus un to, ko mūsos ielikusi daba.”

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

*

Šajā vietnē surogātpasta samazināšanai tiek izmantots Akismet. Uzziniet, kā tiek apstrādāti jūsu komentāru dati.