Hamleto Stamato – brazīliešu džeza pianists viesosies Rīgā!

Publicēts:


29. aprīlī festivālā ” RĪGAS RITMI” ar savu kvintetu uzstāsies Hamleto Stamato – viens no prominentākajiem Brazīlijas jaunās paaudzes pianistiem.

Hamleto Stamato

Mūzikas mīlestību mākslinieks pārmantojis no tēva, kurš bijis ļoti talantīgs saksofonists. Nav jābrīnās, ka mazais Hamleto klavierēm pievēršas jau 6 gadu vecumā. Vēlāk iestājies dzimtās pilsētas Bebedouro mūzikas konservatorijā (Conservatório de Música), bet 16 gadu vecumā devies uz Riodežaneiro, lai studētu klavierspēli Estácio de Sá universitātē (Estácio de Sá University). To Stamato absolvē ar izcilību un tūlīt arī uzsāk savu muzikālo karjeru, piedaloties dažāda formāta mūzikas projektos un festivālos dzimtajā Brazīlijā, Eiropā un citviet pasaulē.

2000. gadā Hamleto Stamato uzstājās Queen’s Theater Ņujorkā kopā ar Robertinho Silva un Ney Conceição. 2004. gadā Hamleto piedalījās João Bosco dziesmu grāmatas ieskaņošanā kopā ar tādām mūzikas personībām kā Ivan Lins, Leila Pinheiro, Simone. Pianists iesaistījies arī dažādos televīzijas projektos – aranžējis mūziku vairākiem “TV Globo” raidījumiem, bijis muzikālais producents un aranžētājs televīzijas programmām “Fama 4” un “Estacao Globo 2006.” Stamato kompozīcija “Tema da Academia” iekļauta seriāla “Andando nas nuvens” skaņu celiņā.

2003. gadā pianists izdeva savu pirmo solo albūmu – “Speed Samba Jazz”, kurā ieskaņoti oriģināli džeza klasikas aranžējumi un viena Stamato kompozīcija. Albūms guva labus panākumus un kritiķu atzinību. 2005. gadā tika izdots albūms “Speed Samba Jazz 2”, bet pēc gada – “Speed Samba Jazz 3”. Šī albūmu triloģija tika nominēta TIM Music balvai un 2008. gada nogalē tika izdots arī DVD albūms “Gafieira Jazz”, kas aicināja ne vien klausīties, bet arī dejot samba-jazz.

Hamleto sadarbojies ar tādiem māksliniekiem kā Claudia Telles, Marisa Gata Mansa, Tim Maia. Viesojoties Maskavā, muzicējis kopā ar “Bossa Nova trio “Fogueira Três.” Devies koncerttūrēs uz Venecuēlu, Spāniju, Dāniju, Zviedriju. Mākslinieka oriģinālie aranžējumi guvuši gan Brazīlijas, gan pasaules atzinību.

Stamato kvinteta sastāvā muzicē kontrabasists Augusto Mattoso, bundzinieks Erivelton Silva, trompetists Paulinho Trompete un saksofona virtuozs Widor Santiago.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

*

Šajā vietnē surogātpasta samazināšanai tiek izmantots Akismet. Uzziniet, kā tiek apstrādāti jūsu komentāru dati.