Iespēja kļūt par Japānā izdotās latviešu tautas pasakas grāmatas ilustratoru

Pasaku grāmatas

Rūjienas sadraudzības pilsēta Higašikava, kas atrodas Japānas ziemeļos Hokaido prefektūrā, 2020. gada nogalē plāno izdot latviešu tautas pasakas “Stiprinieks gaisa kuģī” bilžu grāmatu japāņu, angļu un latviešu valodās ar nosaukumu “Burvju kastīte“. Grāmatas ilustrāciju veidošana tiks uzticēta vienam autoram no Latvijas, kuru izvēlēsies Japānā izveidota vērtēšanas komisija. Pēc Japānas izdevēja ierosinājuma darbu no latviešu folkloras bagātā krājuma šogad uzticēja izvēlēties Latvijas Republikas kultūras ministram Naurim Puntulim.

Grāmatas mērķis ir draudzīgā un viegli saprotamā veidā iepazīstināt japāņus ar latviešu tautas folkloru, kas izlolota cauri senatnei, tādējādi padziļinot interesi un sapratni par Latvijas kultūru. Grāmata iecerēta A4 formātā, cieto vāku sējumā, krāsainajā drukā un aptuveni 28 lappušu apjomā. Projekta īstenotājs – Seisa universitātes profesors Gendžiro Ito.

Latvijas grāmatu ilustratori, mākslinieki un ikviens interesents tiek aicināts piedalīties konkursā, sagatavojot ilustrāciju minētās grāmatas vākam pasakai, kuras teksts pieejams valoda.ailab.lv mājas lapā. Vērtēšanas komisijas izvēlētās vāka ilustrācijas autoram tiks uzticēta grāmatas ilustrēšana, izveidojot kopumā ap 20 ilustrāciju. Vāka ilustrāciju ar e-pasta sūtījumā iekļautu vārdu, uzvārdu, vecumu, kontaktinformāciju (telefona numurs, e-pasta adrese), kā arī īsu sasniegumu/pieredzes aprakstu vai CV angļu valodā lūdzam adresēt profesoram Gendžiro Ito (Genjiro Ito) – e-pasta adrese [email protected].

Pieteikumu iesūtīšanas termiņš ir 2020. gada 31. maijs. Izvērtēšanas rezultāti tiks paziņoti līdz 2020.gada septembra beigām uz iesūtīto e-pasta adresi.

Pasaku grāmatas

Grāmatas ilustrāciju autors tiks ielūgts uz Japānu, no Japānas puses nodrošinot ceļa un izmitināšanas izmaksas, kā arī saņems naudas balvu 100 000 Japānas jenu apmērā. Ilustrāciju autortiesības tiks nodotas projekta idejas iniciatoram – Higašikavas pilsētas pašvaldībai.

Izdevuma tapšanu atbalsta Latvijas Republikas Kultūras ministrija, Latvijas Republikas Ārlietu ministrija un Rūjienas novada pašvaldība.

Līdz šim šajā grāmatu sērijā Japānā iznākušas piecas latviešu pasakas –

  1. “Zvēri un abru taisītājs” ar Diānas Kaijakas ilustrācijām,
  2. “Par stirnu pārvērstā princese” ar Agneses Matisones ilustrācijām,
  3. “Koklētājs un vilks” ar Mika Čavarta ilustrācijām,
  4. “Eža kažociņš” ar Maijas Līdumas ilustrācijām
  5. un “Vīrs guļ ziemas miegu” ar Lauras Belēvičas ilustrācijām.

Sīkāka informācija par konkursu pieejama, sazinoties ar Higašikavas pilsētas domes starptautisko attiecību koordinatori Artu Voicehovsku – e-pasts: [email protected], tālr.: +81 166 82 2111.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.

Šajā vietnē surogātpasta samazināšanai tiek izmantots Akismet. Uzziniet, kā tiek apstrādāti jūsu komentāru dati.