Igaunijas filharmoniskais kamerkoris Liepājā: Arvo Perta un Veljo Tormisa mūzikas atskaņojums

Publicēts: | Atjaunots:


Igaunijas filharmoniskais kamerkoris. Foto: Kaupo Kikkas.
Igaunijas filharmoniskais kamerkoris. Foto: Kaupo Kikkas.

Igaunijas filharmoniskais kamerkoris, kuru “BBC Music Magazine” ir ierindojis starp pasaules desmit ievērojamākajiem koriem, 13. janvārī plkst. 18.00 uzstāsies Liepājas koncertzālē “Lielais dzintars”. Šis pasākums ir nozīmīgs kultūras notikums, kas atspoguļo Baltijas mūzikas mantojumu un tās ietekmi globālā mērogā.

Diriģents Tenu Kaljuste, kora dibinātājs un atzīts mākslinieks, vedīs klausītājus cauri igauņu mūzikas dižgaru Arvo Perta un Veljo Tormisa daiļradei. Pēc būtības šī koncertprogramma ir savdabīgs ceļojums cauri sakrālajai un folkloriskajai pasaulei, kas apvieno abu komponistu darbus.

Arvo Perts

Arvo Perts, viens no pasaulē visvairāk atskaņotajiem klasiskās mūzikas autoriem, ir pazīstams ar savu unikālo tintinnabuli tehniku – zvaniņu tehniku. Tā izceļas ar vienkāršu, bet vienlaikus matemātiski izsvērtu un izsmalcinātu mūzikas valodu. Perta darbi, piemēram, motetes “Magnificat” un “Nunc dimittis”, kas skanēs koncertā, atklāj komponista spēju radīt dziļu emocionālu iespaidu, izmantojot minimālisma estētiku.

Veljo Tormiss

Veljo Tormiss, otra šī vakara mūzikas figūra, ir plaši pazīstams kā igauņu muzikālās folkloras meistars. Viņa darbi, kas balstās uz somugru tautu folkloru, ir spēcīgi un aizraujoši, bieži piesaistot klausītāju uzmanību ar zemes spēku un šamanismu. Tormisa daiļrades fragments “Dzelzs apvārdošana” ir īpaši iespaidīgs, ievadot klausītājus paralēlā pasaulē, kas atgriež pie pirmatnējām saknēm.

Tenu Kaljuste

Diriģents Tenu Kaljuste. Foto: Kaupo Kikkas.
Diriģents Tenu Kaljuste. Foto: Kaupo Kikkas.

Tenu Kaljuste, gūstot atzinību un vairākas Igaunijas kultūras balvas par savu interpretāciju Tormisa mūzikai, ir ideāls vadītājs šim koncertam. Kaljuste darbs ar Perta mūziku ir guvis starptautisku atzinību, tostarp “Grammy” un Starptautisko klasiskās mūzikas balvu (ICMA).

Igaunijas filharmoniskais kamerkoris. Foto: Kaupo Kikkas.
Igaunijas filharmoniskais kamerkoris. Foto: Kaupo Kikkas.

Igaunijas filharmoniskais kamerkoris ir viens no nozīmīgākajiem igauņu mūzikas kolektīviem pasaulē. Dibināts 1981. gadā, šis kamerkoris ir ieguvis starptautisku atzinību, sadarbojoties ar izcilām diriģentu personībām un piedaloties prestižos mūzikas festivālos. Kora ieraksti ir saņēmuši divas “Grammy” balvas un vairākas citas nominācijas, apliecinot tā augsto kvalitāti un nozīmi mūzikas pasaulē.

2 Replies to “Igaunijas filharmoniskais kamerkoris Liepājā: Arvo Perta un Veljo Tormisa mūzikas atskaņojums

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

*

Šajā vietnē surogātpasta samazināšanai tiek izmantots Akismet. Uzziniet, kā tiek apstrādāti jūsu komentāru dati.