Īsfilmu konkurss: Pasaule man apkārt

Publicēts:


Konkursā tiek aicināti piedalīties jaunieši vecumā no 15 – 18 gadiem, kuriem būs iespēja veidot īsfilmas par tēmu “Pasaule man apkārt”. Īsfilmu konkursa mērķis ir atspoguļot attīstības valstu situāciju un vajadzības, tai skaitā arī seksuālās un reproduktīvās veselības jomā. Īsfilmas jaunieši var iesniegt līdz 2008. gada 17. oktobrim.

papardes zieds. logo

Visi interesenti aicināti 13. septembrī Rīgā (Esplanādē) piedalīties Jauniešu radošajā festivālā, kur no plkst.12:00 – 18:00 būs iespēja saņemt palīdzību īsfilmas veidošanā. Ar padomiem un tehnisko nodrošinājumu talkā nāks Tehniskais Jaunrades nams “Annas 2”. Par situāciju pasaulē varēs aprunāties ar asociācijas “Papardes zieds” darbiniekiem un jauniešu grupas biedriem. Pasākumā tiks demonstrēta arī asociācijas jauniešu grupas veidotā īsfilma par viņu redzējumu, kā cilvēki reaģē un ko zina par prezervatīvu Moldovā, Ukrainā, Gruzijā, Nīderlandē un Āfrikā.

Konkurss tiek izsludināts projekta “Veselība, tiesības un izvēle ikvienam. Seksuālā veselība un tiesības viens no globālās attīstības jautājumiem” ietvaros. Projekta koordinatore Beāte Mīlgrāve cer, ka konkurss veicinās diskusijas par attīstības valstu problēmām, izaicinājumiem un situāciju kopumā: “Jaunieši šobrīd ir vairāk kā puse no pasaules iedzīvotājiem, bet diemžēl vairākās valstīs viņiem nav pieejama informācija par seksuālo un reproduktīvo veselību, vēl vairāk, daudzviet viņiem nav iespēja pat apmeklēt skolu. Šo jauniešu dzīves mērķi un pieredze ir krasi atšķirīga. Mēs ceram, ka konkurss veicinās jauniešu interesi par pasaulē notiekošo un ļaus arī mums pārējiem paskatīties uz pasauli plašāk.”

Novembrī labākie darbi tiks apbalvoti un demonstrēti plašākai sabiedrībai gan interneta vidē, gan citās projekta aktivitātēs.

Šo projektu īsteno Latvijas Ģimenes plānošanas un seksuālās veselības asociācija “Papardes zieds” kopā ar Igaunijas un Ungārijas ģimenes plānošanas asociācijām. Liepājas pilsētas pašvaldības iestāde “Liepājas Jaunatnes centrs” ir viens no projekta sadarbības partneriem, iesaistot Latvijas Sarkanā Krusta Liepājas jaunatnes nodaļas jaunieti Lindu Bētu, kura piedaloties dažādās projekta aktivitātēs, veicinās reproduktīvās veselības izglītošanu Liepājas vienaudžu vidū un katru ceturtdienu “Jaunatnes centrā” organizēs veselības vakarus. Trīs gadu laikā asociācijas īstenos daudzus jauniešu pasākumus Latvijā, Igaunijā, Ungārijā, Gruzijā, Ukrainā un Moldovā. Projektu galvenokārt finansē Eiropas Komisija.

Papildus informācija par projektu: www.papardeszieds.lv

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

*

Šajā vietnē surogātpasta samazināšanai tiek izmantots Akismet. Uzziniet, kā tiek apstrādāti jūsu komentāru dati.