izrādes WHO CAN I BE NOW? un ALASKA Ģertrūdes ielas teātrī

Publicēts:


Šīs nedēļas beigās, 16. un 17. aprīlī plkst. 19:00, Ģertrūdes ielas teātrī viesosies prestižā Gīsenas teātra institūta studenti ar divām izrādēm WHO CAN I BE NOW? un ALASKA.

Gizenes teatris

Gīsenas Teātra institūts (Justus Liebig Universitaet Giessen) teātra profesionāļu vidū ir ieguvis stabilu vietu kā atzīta mācību iestāde ar savu novatorisko mācību stilu, ko bieži sauc par Gīsenas skolu. Šajā mācību iestādē ir mācījušies teātra apvienības Rimini Protokoll dalībnieki, teātra apvienība She She Pop, teātra režisors Renē Polešs, kā arī citi teātra teorētiķi un praktiķi.

Viesizrāžu ideja teātra United Intimacy un Gīsenas studentu starpā radās ar mērķi radīt jaunu vidi ideju un radošo vīziju apmaiņai starp dažādām teātra skolām, šo skolu studentiem, kā arī dažādu valstu pieredzēm teātra valodu meklējumos. Ikviens interesents, it īpaši jaunie teātra profesionāļi (režisori, aktieri, dejotāji, scenogrāfi) kā arī teātra kritiķi tiek aicināti pēc izrādēm piedalīties sarunās un diskusijās par jaunām skatuves formām teātrī. Visu topošie teātra profesionāļi (uzrādot studentu apliecību) uz izrādi tiek aicināti par ļoti draudzīgu cenu – 1 LVL.*

Who Can I Be Now? (tulk. “Kas es varu tagad būt?”) analizē personības un skatuves tēla attiecības. Izmantojot dokumentālus materiālus no pazīstamu mākslinieku intervijām un videofilmām, izrāde spēlējas ar attēliem, kas, atrauti no paša skatuves tēla, cirkulē masu medijos arī tad, kad tēls kā tāds vairs neeksistē. Skatītājiem būs iespēja ieraudzīt dažādu pasaulē pazīstamu skatuves mākslinieku tēlu dekonstrukcijas mēģinājumus, piemēram, Deivids Bovijs alias Ziggy Stardust 60tajos gados vai Luiza Čikone alias Madonna.

Izrādi veidojuši: Katrīna Felzmane (Kathrin Felzman), Arnita Jaunsubrēna, Līna Hermsdorfa (Lina Hermsdorfa, Georgs Klūvers-Pfandtners

Izrādes Aļaska pamatā ir jautājums par grupas kā vienota ķermeņa funkcionalitāti. Kas ir grupa vai komanda? Kurš ir stiprākais, un vai vājākais ir jāaizstāv? Uz skatuves izrādes laikā ir četri mākslinieki, kas, vadoties pēc iepriekš sastādīta un horeogrāfiski veidota skatuves kustību mustura, ievilina skatītāju gaidīšanas, sacensību, kā arī spraigā meditācijas un pacietības procesā.

Izrādes veidotāji: Ferdinands Klusners (Ferdinand Klüsener), Aleksands Bauers (Alexander Bauer), Kriss Hercogs (Chris Herzog), Lisa Švalba (Lisa Schwalb), Jasmīna Jerate (Jasmin Jerat) un Alma Velner Bo (Alma Wellner Bou)

Foto: http://unitedintimacy.lv/index.php?1&13&view=cat-browse&categid=50

Izrādes:

  • 16. aprīlī plkst. 19:00 Who Can I Be Now?
  • 17. aprīlī plkst. 19:00 Aļaska

Vieta: Ģertrūdes ielas teātris

Biļetes var iegādāties internetā www.bezrindas.lv, galerijā ISTABA (K.Barona 31a)

Biļešu cena: 5 LVL, skolēniem studentiem, pensionāriem – 3 LVL

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

*

Šajā vietnē surogātpasta samazināšanai tiek izmantots Akismet. Uzziniet, kā tiek apstrādāti jūsu komentāru dati.