Izsludina jaunu funkcionālā dizaina balvu Dizaina tramplīns

Publicēts:


Lai atrastu Latvijai raksturīgas dizaina formas, kā arī veicinātu radošo ideju īstenošanu dzīvē un radītu jaunus eksporta produktus, tiek izsludināta funkcionālā dizaina balva Dizaina tramplīns. Studenti un nozares profesionāļi tiek aicināti radīt dizaina idejas priekšmetiem no nerūsējošā tērauda, labākos darbus viens no balvas iniciatoriem un lielākajiem metāla konstrukciju ražotājiem Skonto Plan apņēmies realizēt dzīvē.

Konkursa Dizaina tramplīns, ko rīko Vizuālās mākslas veicināšanas fonds sadarbībā ar Skonto Plan, labāko darbu autori saņems vērienīgas naudas balvas un iespēju veidot ilgtermiņa sadarbību ar ražošanas uzņēmumu.

  • 1.  Vietas ieguvējs 3000 Ls
  • 2.  Vietas ieguvējs 2000 Ls
  • 3. Vietas ieguvējs 1000 Ls

“Radošo lietu otra puse ir to praktiskais izpildījums un tehniskā kvalitāte. Tāpēc jau ilgus gadus esam kultūras un mākslas atbalstītāji, draugi un cienītāji. Dizaina tramplīns aizsāks pavisam jauna tipa sadarbību starp labu ideju autoriem un ražotājiem, kuras rezultātā esam apņēmušies attīstīt vien Latvijai raksturīgas dizaina formas,” stāsta Guntis Rāvis, Skonto Plan valdes loceklis.

“Idejas sūtība ir tapt īstenotai, nevis palikt kaut kur atvilktnē. Savukārt ražotājam ir svarīgi noticēt šai idejai un radīt labāko produktu. Konkursa mērķis ir savest kopā abas puses, lai baudītu pilnību,” uzsver Anda Treija, Vizuālās mākslas veicināšanas fonda vadītāja un Dizaina tramplīns žūrijas priekšsēdētāja.

Konkurss tiks dalīts divās kārtās – pirmajā pretendentiem būs jāiesniedz idejas apraksts un skice. Savukārt labākos žūrija tālāk izvirzīs konkursa finālā, kuriem sava ideja būs jāizstrādā daudz niansētāk, jāiesniedz detalizētas skices un makets, kā arī vispārīgs plāns, kā produktu ieviest tirgū. Visus darbus vērtēs nozares profesionāļi – funkcionālā dizaina pasniedzēji un profesionāļi, industriālā dizaina lietpratēji un mārketinga speciālisti.

Dizaina tramplīns ir ideju konkurss ne tikai profesionāļiem un nozares studentiem, bet ikvienam Latvijas iedzīvotājam, kuram ir labas idejas. Konkursa nolikums neparedz nekādus ierobežojumus. Lai piedalītos konkursā, nav jābūt noteiktai izglītībai, vecumam vai pieredzei.

Galvenais vērtēšanas kritērijs būs idejas un izpildījuma oriģinalitāte. Turklāt labākās idejas, tiks realizētas dzīvē, vienalga – vai tā būs lāpsta, durvis, dakšiņa vai virtuves iekārta. Sīkāk ar konkursa “Dizaina tramplīns” nolikumu var iepazīties nākamajā raksta lapā.

Jau ziņots, ka uzņēmums Skonto Plan savas jau esošās ražotnes teritorijā Tukumā uzsācis jaunas metāla nestandarta izstrādājumu rūpnīcas būvniecību. Jaunajā rūpnīcā tiks ražoti dažādi izstrādājumi no nerūsējošā tērauda un alumīnija loksnēm. Plānots, ka 90% no saražotās produkcijas tiks eksportēta uz Eiropas Savienības valstīm, kā arī bijušajām padomju republikām. Rūpnīcu plānots nodot ekspluatācijā 2011. gada jūnijā.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

*

Šajā vietnē surogātpasta samazināšanai tiek izmantots Akismet. Uzziniet, kā tiek apstrādāti jūsu komentāru dati.