Izstāde LATVIEŠU SAPNIS Salaspils kultūras namā RĪGAVA

Publicēts:


Latvijai zīmīgā datumā, 11. novembrī, Lāčplēša dienā, Salaspils kultūras namā “Rīgava” sāksies Agneses Bules izstāde “Latviešu sapnis Salaspilī”, kas turpināsies līdz pat 12. decembrim.

“Latviešu sapņa” projekts gadu gaitā piedzīvojis daudzas izstādes un publikācijas. Tas izrādījies dzīvotspējīgs, zināmā mērā pat folklorizēts – tas turpina attīstīties arī šodien, trāpīgi un asprātīgi vizualizējot un aktualizējot svarīgus notikumus latviešu dzīvē.

Atzīmējot Latvijas dzimšanas dienu un papildinot Latvijas dzimšanas dienas pasākumu aktivitātes Salaspils kultūras namā “Rīgava”, “Latviešu sapnis” piedāvās arī savu skatījumu uz šiem, ar Latvijas neatkarību saistītajiem, notikumiem. Šajā izstādē būs skatāmi pavisam svaigi neatkarības tēmai veltīti darbi, tādi kā “Latvijas dzimšanas diena 2010”, “Nacionālā mobilitātes programma Latvijā” un “Tur aiz mākoņiem ir saule”. Jāpiemin, ka 2010. gada Lāčplēša dienai “Latviešu sapnis” ir izveidojis darbu “Lāčplēsis 2010”.

Pati māksliniece Agnese Bule “Latviešu sapni” raksturo šādi: “Zīmes, tēli, simboli un situācijas, kas izmantotas izstādē, ir latviešu pamatvērtības – Koks, Muca, Saule, Sēne, Jūra, Pīle, Ozolzīle, Karogs u.c. Savukārt šo elementu salikums veido latviešiem vien piemītošo un neatkārtojamo Latviešu sapni, kas liek pasmaidīt un aizdomāties par stāvokļiem un situācijām, kādās mēs visi atrodamies. Te notiek viss iespējamais un neiespējamais, iedomājamas un neiedomājamas lietas – Saule spīd, Jūra šalc, Zīle krīt, Lietus līst, Koks aug, Lapas plaukst. Karogs plīvo, Latvietis dzīvo, Latvietis līgo un mucu stīpo. Latvietis uz mākoņa maliņas brauc, kā vētras sirēna kauc, Zilu gaisu jauc un ne tik to vien.”

Salaspils izstādē būs apskatāmi darbi, kas tapuši laika posmā no 1996. līdz 2010. gada novembrim. Izstādes apmeklētājiem būs iespēja skatīt video filmu “Iepazīsti Latviju”, animācijas filmu “Latvietis pūš pīlītes”, noklausīties “Latviešu stāstiņus” un “Latviešu ziņas“, kā arī apskatīt “XII gs. nezināma autora zīmējumu un rokrakstu”. Drosmīgākie izstādes apmeklētāji tiks aicināti iedzīvoties “Latviešu sapnī”, proti, katrs varēs izzīlēt savu “Latviešu sapņa stāvokli”. Salaspils izstādē eksponētie darbi ir digitālas izdrukas, jo Latviešu sapņa autentiskā ekspozīcija veiksmīgi iedzīvojusies Jūrmalas Brīvdabas muzeja pirtiņā, Lielupē, bet “Latviešu sapņa” ceļojošā ekspozīcija līdz gada beigām mitināsies Latvijas pārstāvniecības ēkā Eiropas Savienībā, Briselē. Atsevišķi paziņotā datumā izstādes “Latviešu sapnis Salaspilī” ietvaros notiks apakšveļas un audumu tirdzniecība ar devīzi “Latvietis bikini”.

Latvieša sapņa sapņošanā piedalās arī Salaspils grāmatnīca Virza, kas saviem pircējiem piedāvā “Latviešu sapņa” klades un blociņus. Šie “Latviešu sapņa” izstrādājumi ieguva Gada Balvu dizainā 2010. Citi Latviešu sapņa produkti un suvenīri būs aplūkojami Latviešu sapņa produktu katalogā un ar laiku arī mājas lapā www.latviandream.lv. Izstādes gaitā visi interesenti, aizpildot speciālu anketu “Ko tik latvietis var/ nevar!?“, varēs iestāties Latviešu sapņa fanu klubā, kas savu mājvietu atradis facebook vietnē.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

*

Šajā vietnē surogātpasta samazināšanai tiek izmantots Akismet. Uzziniet, kā tiek apstrādāti jūsu komentāru dati.