Izstāde What Drives Baltic galerijā SUPERNOVA

Publicēts:


Ja nezini, kas ir Dienvidi, tas ir tāpēc, ka nāc no Ziemeļiem. Domājot šādās kategorijās Baltijas terminu iespējams uztvert kā ģeopolitiski nelokāmu un tajā pašā laikā – netveramu un rezultātā nonākt pie definīcijas par mītiski inovatīvu, neo-kapitālistisku, ex-sociālistisku reģionu.

Edgars Gluhovs - On the run (foto)
Edgars Gluhovs - On the run

Galerijas Supernova un igauņu kuratores Anneli Porri veidotās izstādes What Drives Baltic iecere uzskatāma par uzlādētu mākslas projektu nolūkā iekustināt kaut ko emocionāli būtisku, uzrunājošu un caur mākslas un mākslinieku izvēlēm izteikt pārliecību par sevi šodienā. Vispārējais individuālisma kults ir apstājies un modernās sabiedrības vairāk vai mazāk sevi noslēdz. Ko mēs darām uz šī fona? Uzrādām izpausmes un simptomus dažādu konkrēti formulētu vēlmju virzienos vai turpinām attaisnot notiekošo ar hronisku vājumu?

Baltijas autori piedāvā jaunus un jau iepriekš publiskotus mākslas darbus, kas ne tik daudz materializē uzskaitītos jautājumus, kā uzdod jaunus, nesaistītus ar spriedzi par lokālo specifiku, veiksmes stāstiem vai kādām traumatiskām pagātnes epizodēm.

Izstādē What Drives Baltic ar kinētiskiem objektiem, fotogrāfiju, video un skaņas darbiem piedalās Egle Budvytyte, Kristina Norman, Edgars Gluhovs, Krists Pudzens, Laura Toots, Reimo Võsa-Tangsoo. Esejas par Baltijas valstu paštēla, sacensības un ideālu jautājumiem izstādi pavadošajā brošūrā veidojuši Ivars Austers un Harry Weeks.

Izstādi atbalsta: Reval Hotel Elizabete, tipogrāfija ULMA, Estonian Cultural Capital, Arctic Paper, MAP, Sia Park MV, Eurolines Lux Express, Foto Kvartāls, Dizana Studija.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

*

Šajā vietnē surogātpasta samazināšanai tiek izmantots Akismet. Uzziniet, kā tiek apstrādāti jūsu komentāru dati.