Jaunie mediju satura veidotāji (18-24 g.v.) aicināti pretendēt uz atbalstu projektu konkursā


Kultūras ministrijas logo divkrasu
Kultūras ministrijas logo

Jaunieši – jaunie mediju satura veidotāji – aicināti pieteikties atbalstam SSE Riga Mediju studiju centra izsludinātajā projektu konkursā “Atbalsts jaunajiem mediju satura veidotājiem.” Finansējumu projektu konkursam nodrošina Kultūras ministrija (KM). Projektus var iesniegt 30 dienu laikā – t.i. līdz š.g. 25. oktobrim.

Oriģināla mediju satura projektus aicināti iesniegt 18-24 gadus veci jaunieši – Latvijas vai ārvalstu augstskolas studenti vai absolventi, kuri diplomu ieguvuši ne agrāk kā 2016. gadā studiju programmā, kas sagatavo mediju satura veidotājus. Konkursā nevar piedalīties reklāmas vai sabiedrisko attiecību specialitāti studējošie vai absolvējušie.

Konkursa mērķis ir sekmēt akadēmiskās un profesionālās mediju vides mijiedarbību, veicinot jauno mediju satura veidotāju integrēšanos profesionālajā mediju vidē, dodot iespēju jauniešiem apgūt izvēlēto profesiju praksē, celt profesionalitāti un pierādīt savas spējas, talantus.

Konkursam iespējams pieteikt projektus, kas paredz jauna, oriģināla mediju satura izveidi latviešu valodā jebkurā no platformām – tiešsaistē, drukātā veidā, audio, audiovizuālā veidā vai šo platformu konverģentās formās vai kombinācijās.

Lai sagatavotu projektu, jaunajam mediju satura veidotājam jāvēršas pie kāda no Latvijas mediju uzņēmumiem, pārliecinot to par savu ideju žurnālistikas satura veidošanai, un jāvienojas par sadarbību. Izvēlētais mediju uzņēmums nodrošina mentoru – profesionālu žurnālistu vai, piemēram, videooperatoru, kurš jaunietim sniedz padomus, un nepieciešamības gadījumā arī citus projekta īstenošanai nepieciešamos resursus, piemēram, video kameru, diktofonu vai iespēju samontēt sižetu, izmantojot mediju uzņēmuma rīcībā esošās datorprogrammas. Mediju uzņēmums par jaunietim sniegto atbalstu var saņemt 15-30% no projekta atbalsta summas.

Pretendenti aicināti iesniegt projektus, kuru īstenošanai nepieciešami 500 līdz 1 500 eiro. Kopējais konkursa finansējums ir 4 500 eiro.

Projektu konkursa nolikums un veidlapas pieejamas SSE Riga Mediju studiju centra tīmekļvietnē: sseriga.edu

Konkursā pieteiktos projektus saskaņā ar konkursa nolikumā ietvertajiem kritērijiem izvērtēs komisija, kurā tiks pārstāvēti žurnālistikas mācībspēki no dažādām augstskolām un mediju vides profesionāļi.

Kultūras ministrijas logo divkrasu

Projektu konkurss “Atbalsts jaunajiem mediju satura veidotājiem” atbilst Ministru kabineta 2016. gada 8. novembra Latvijas mediju politikas pamatnostādņu 2016.-2020. gadam īstenošanas plāna 3.rīcības virziena “Mediju nozares profesionāļu izglītība” 3.1.uzdevuma “Uzlabot mediju un žurnālistikas studiju kvalitāti” 3.1.3.pasākumam “Atbalstīt inovatīvus projektus, kas veicina izglītības un profesionālās mediju vides mijiedarbību”.

E-art.lv aicina izvērtēt sadarbību ar mūsu blakus projektiem Freelancer.lv (par mazo biznesu un pašnodarbinātību) vai NZA.LV (aktualitātēm valstī), ja jaunajiem satura veidotājiem trūkst sadarbības partneru.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

*

Šajā vietnē surogātpasta samazināšanai tiek izmantots Akismet. Uzziniet, kā tiek apstrādāti jūsu komentāru dati.