Jauns kino projekts meklē atbalstu pie tautas!

Publicēts:


Vasaras sākumā meklējot jaunus projektus e-art.lv, internetā atradu Darjas Poļakovas mājas lapu www.darjapolakova.com. Projekts likās gana interesants, lai to atbalstītu informatīvi.  (Rolands Umbrovskis, e-art.lv/jaunumi redakcija)

Uz “mākslas” skatuves parādījās dedzīga un talantīga jaunā filmu režisore un producente, Darja Poļakova. Studente, Krievijas Valsts Kinematogrāfijas Universitātē (VGIK) Maskavā, izveidoja projektu savam diplomdarbam. Jaunā filmu režisore meklē atbalstu, lai pierādītu, ka spēj atmaksāt ar savu darbu – filmu, kura kļūs par pirmo atspērienu viņas tālākajā karjerā un palīdzēs gūt atzinību profesionāļu un skatītāju lokā. Un Jūs varat viņai palīdzēt…

Kas ir Jūs? Jūs esam mēs, viņi, kas ir gatavi atbalstīt Darju divos veidos:

  • pirmais – piedaloties bezmaksas balsojumā par viņas projektu labiedarbi.lv
  • un otrais – ziedojot jebkuru naudas summu caur viņas mājaslapu www.darjapolakova.com

Filmas uzņemšana ir ļoti dārgs un tehnoloģisks mākslas veids, kura veiksmi nodrošina daudzu tehnisku un radošu speciālistu piedalīšanās. Protams, atrast naudu studentu filmai, kad esi „jauns un talantīgs”, bet pagaidām tev nav ar ko pierādīt savu talantu, ir ļoti sarežģīti. Tavu durvju priekšā diez vai stāv „neprātīgu” producentu rinda, kas tik sapņo par to, lai iedotu tev naudas žūksni tavai pirmajai īsfilmai. Tev jāpaziņo par sevi pašam. Un tieši tāpēc jauniem talantiem ir vajadzīga jūsu palīdzība.

Pēc vairākiem, diemžēl, neveiksmīgiem mēģinājumiem atrast finansējumu filmai jauniešu grupa no Kinematogrāfijas Universitātes nolēma spert drosmīgu soli un veidot filmu, kas ir pilnībā internet-kopienas, projekta dalībnieku draugu, draugu draugu, radinieku un paziņu finansēta.

Projekta darba nosaukums ir “Soļi” un tā ir 25 minūtes gara īsfilma, kas būs uzņemta 2010. gada rudens sākumā, Maskavā. Filma vēsta par trim jauniem cilvēkiem, kuri izaicina savus ideālus, sapņus un savu mīlestību – vienas dienas laikā. Jauns izskatīgs vīrietis, Iļja, pēkšņi ielaužas smalka, metropoles augstu aprindu pāra – Kirila un Aleksandras dzīvē. Iļja un Aleksandra ir pilnīgi nepiemēroti viens otram audzināšanas, paziņu loka ziņā, bet viņus saista kaut kas kopīgs – dzīves alkas un kvēla brīvības mīlestība.

Visa filmēšanas komanda, ieskaitot aktierus, ir jauni cilvēki, lielākoties Krievijas Valsts Kinematogrāfijas Universitātes (VGIK) studenti, kas strādās par velti. Viņiem tomēr vajadzēs apmaksāt filmēšanas un apgaismošanas tehnikas nomu, transporta izdevumus, telpu īri, rekvizītu iegādi.

Darja PoļakovaDarja Poļakova

Darja Poļakova, projekta mājaslapā raksta: “Es vēlos uzņemt tādu filmu, kuru es labprāt gribētu noskatīties kinoteātrī pati. Par laimi, labs kino par cilvēkiem nekad neizies no modes un sniedzas pār pilsētu, valstu un kontinentu robežām. Nav svarīgi, kur risinās šī cilvēciskā drāma – Maskavā, Rīgā vai Tokio – cilvēku psiholoģija un mana spēja pastāstīt patiesu un aizraujošu stāstu par to paliek tā pati.”

Ko mēs varam darīt? Filmas budžets ir 20 000 Eiro. Tā ir milzīga nauda, bet jums nav jābūt bagātam, lai radošiem talantiem palīdzētu – tā var būt jebkura naudas summa, ko šobrīd esat gatavi iztērēt – pat, ja tie ir 5 Eiro. Un, lūdzu, izstāstiet par šo projektu pēc iespējas vairākiem draugiem un paziņām – ja 4000 cilvēku ziedos pa 5 Eiro vien, mēs varēsim šo filmu uzņemt!

Pateicībā par jūsu uzticēšanos un palīdzību katrs, kurš piedalīsies projektā, (nav svarīgi, cik daudz ir ziedojis) tiks minēts filmas fināltitros. Protams, šī ir pastarpināta, tomēr unikāla iespēja piedalīties kopējā filmas radīšanas procesā.

Lai piedalītos bezmaksas balsojumā: http://www.labiedarbi.lv/lv/balso_par_projektu/diplomdarbs-spelfilma-soli.html

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

*

Šajā vietnē surogātpasta samazināšanai tiek izmantots Akismet. Uzziniet, kā tiek apstrādāti jūsu komentāru dati.