Kā Tu (pie)dalies šodienas mediju pasaulē? (FEJS Latvija)

Publicēts:


Kādam tas ir maizes darbs, kādam – vienas dienas piedzīvojums, citam – mediju realitāte šķērsgriezumā. Jauno mediju žurnālistika (iespējas komentēt, pamanīt un nobildēt, rakstīt savu blogu) ļauj ikvienam piedalīties vai vienkārši noskatīties uz mūsdienu žurnālistiku. Tāpēc jauno gadu FEJS Latvija iesāk ar tēmu “Kā Tu (pie)dalies šodienas mediju pasaulē?”, kur aicina ikvienu izvērtēt savu pieredzi un lomu mediju telpā. Darbi par šo tēmu iesūtāmi līdz 31. janvārim.

FEJS Latvija logo

Rakstu konkurss, ko organizē starptautiskās žurnālistu organizācijas FEJS Latvijas lokālā grupa sadarbībā ar Latvijas Universitātes (LU) Fondu, uzsākts 2009. gada septembrī un ilgs līdz šī gada jūnijam. Konkursā jaunieši katru mēnesi aicināti izteikties par noteiktu Latvijā un/vai pasaulē aktuālu vai domu raisošu tēmu.

Darbi jāsūta uz epastu fejs.latvija@gmail.com, un to izpausmes žanrs var būt katra dalībnieka brīvi izvēlēts: eseja, raksts, blogs, intervija, reportāža.

Iesūtītie darbi tiek publicēti FEJS Latvija mājaslapā lv.fejs.org, kur tos var lasīt un komentēt. Atkarībā no rakstu tematikas un saskaņojot ar autoru, tiek nodrošinātas arī tālākas rakstu publicēšanas iespējas konkursa sadarbības portālos www.esmaja.lv, www.e-art.lv u.c. Savukārt nākamā mēneša vidū tiek noteikts labākais iepriekšējā mēneša raksts un tā autors, kas saņem balvu no LU Fonda.

Katru mēnesi rakstu vērtēšanai tiek piesaistīts kāds Latvijas mediju pārstāvis. Līdz šim rakstus jau vērtējuši tādi žurnālisti kā Ieva Alberte, Ansis Bogustovs, Diāna Kārkliņa, Ģirts Kasparāns, Didzis Melbiksis. Katru mēnesi rakstus vērtē arī konkursa pastāvīgā žūrija: FEJS Latvija rakstu konkursa veidotājas un LU Fonda pārstāve. Rakstu vērtēšana notiek pēc šādiem kritērijiem: oriģinalitāte, kvalitāte, nozīme.

Konkursa mērķis ir veicināt intensīvu informācijas apmaiņu par sabiedrībā aktuālām tēmām, kā arī dot iespēju jauniešiem, jo īpaši žurnālistikas studentiem veidot savu viedokli par noteiktiem tematiem un situācijām Latvijā un pasaulē, kā arī pilnveidot un papildināt savu profesionālo žurnālistisko pieredzi.

Vairāk informācijas par konkursu un citām FEJS Latvija aktivitātēm skatīt mājaslapā lv.fejs.org.

FEJS (Forum for European Journalism Students) ir nevalstiska bezpeļņas organizācija, kas Eiropā aktīvi darbojas kopš 1988. gada vairāk nekā 30 valstīs. Par FEJS Latvija – lv.fejs.org.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

*

Šajā vietnē surogātpasta samazināšanai tiek izmantots Akismet. Uzziniet, kā tiek apstrādāti jūsu komentāru dati.