Kaķis uz nokaitēta skārda jumta: United Intimacy un Dejas Anatomija piedāvā jaunu izrādi

Publicēts:


Februāra beigās pirmizrādi piedzīvos teātra United Intimacy un laikmetīgās dejas apvienības Dejas Anatomija jauniestudējums Kaķis uz nokaitēta skārda jumta, ko pēc Tenesija Viljamsa lugas motīviem veidojusi jaunā horeogrāfe Sintija Siliņa. Vienas ģimenes drāmu un sarežģītos cilvēcisko attiecību līkločus skatītājiem atklās četri dejotāji – Katrīna Albuže, Kristaps Ceļmalnieks, Monta Vandere un Edgars Šļakota.

Cat on a Hot Tin Roof/Kaķis uz nokaitēta skārda jumta

Kaķis uz nokaitēta skārda jumta ir stāsts par kāda Amerikas Dienvidu štata ģimeni krīzes apstākļos – uzmanības centrā ir vētrainas sievas un vīra attiecības. Šķietami sadzīviskās situācijas un ne reti dramatiskās attiecības dejas valodā glezno cilvēku psiholoģiskos portretus, parādot plašu raksturu spektru un atklājot, kādu ietekmi uz tiem atstāj ikdienas notikumu pavērsieni. Horeogrāfe lugas dramaturģisko materiālu izrādē izmantojusi kā impulsu dejas radīšanai – sižets un tēli izmantoti ne tikai kā lugas ilustrācija kustībā, bet arī kā instrumenti drosmīgam eksperimentam ar izrādes struktūru (ainām, cēlieniem utt.), tēliem un simboliem, izmantojot gan dejas valodu, gan abstraktu fizisku darbību.

Veidojot izrādi Kaķis uz nokaitēta skārda jumta, apvienība Dejas Anatomija 2009. gada vasarā 3 nedēļas pavadīja radošajā rezidencē tanzhaus nrw (Diseldorfā, Vācijā). Šajā laika posmā dejotājiem bija iespējams konsultēties pie tādiem pazīstamiem horeogrāfiem kā Paolo Fossa (Itālija), Zoë Knights (Austrālija), Martin Nachbar (Vācija, Nīderlande) u.c., kuri nesavtīgi sniedza padomus izrādes radīšanas procesā.

Pirmizrāde notiks 25. un 26. februārī plkst. 19:00
Vieta: Ģertrūdes ielas teātris, Ģertrūdes ielā 101a (ieeja no pagalma)
Biļetes cena 5 LVL, skolēniem, studentiem, pensionāriem – 3 LVL.
Informācija: www.unitedintimacy.lv, www.dejasanatomija.lv

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

*

Šajā vietnē surogātpasta samazināšanai tiek izmantots Akismet. Uzziniet, kā tiek apstrādāti jūsu komentāru dati.