Kas visu izteic bez mēles?… Ābece! : ģimenes sestdiena Latgales Kultūrvēstures muzejā

Publicēts:


5.februārī plkst. 11:00 aicinām uz Ģimenes sestdienu “Kas visu izteic bez mēles?… Ābece!” Latgales Kultūrvēstures muzeja Lektorija zālē, Atbrīvošanas alejā 102,Rēzeknē,kur Juris Cibuļs muzejā stāstīs par pasaules ābecēm.

Jura Cibuļa pasaules ābeču kolekcijas izstāde, kas skatāma muzejā līdz 26.februārim un kurā var iepazīt 400 ābeces no visas pasaules (Tanzānijas, Panamas, Ugandas, Zimbabves, Indijas, Zviedrijas u. c.) ir jaunās krāsās iedzīvinājusi gan Raiņa dzejoli “Grāmata”, gan pasaku tēlu Pinokio. Šķiet, ja Rainis jautātu: “Kas visu izteic bez mēles?”, tad Juris Cibuļs atbildētu: “Ābeces!”.

Ģimenes sestdienā kolekcionārs Juris Cibuļs vērs vaļā ābeces un tāpat kā Rainis aicinās: “Nu, grāmatiņ, stāsti, kas jauns!”, jo katra iegūtā ābece atklāj dažādu valodu (albāņu, amueša, čerokī, persiešu u.c. ) “brīnumus” un bagātības, piemēram, aborigēnu djirbal valodā ir četras dzimtes – vīriešu, sieviešu, nekatrā un ēdamā, igauņu un angļu valodā lietvārda dzimtes nav. J.Cibuļs stāstīs gan par to, kā sākās viņa interesantā aizraušanās – ābeču kolekcionēšana, gan to, kādā veidā autors ir ieguvis savā kolekcijā aizvien jaunas ābeces u. tml.

Rēzeknes 1. vidusskolas 1b klases skolēni iepazīst ābeces muzejpedagoģiskajā programmā

Izstādi nedēļas laikā atsaucīgi ir apmeklējuši jau vairāk nekā 100 skolēni no Rēzeknes pilsētas un novada skolām, kuri ābeces iepazina kopā ar Pinokio (pasaku tēlā iejutās muzejpedagoģe Inese Ločmele). Ģimenes sestdienā varēs satikt gan Pinokio, gan, sadarbībā ar Valodu un kultūras centru “Pasaule mūsu mājās” ciemiņus no Eiropas valstīm, lai visi kopā “ielocītu mēli” citās valodās.

Ieeja uz pasākumu – brīva!

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

*

Šajā vietnē surogātpasta samazināšanai tiek izmantots Akismet. Uzziniet, kā tiek apstrādāti jūsu komentāru dati.