kim?: Prof. Baindžo Pinnas lekcija par redzes ilūzijām

Publicēts:


Rīt, 25. februārī plks. 19:00, kim?, Maskavas iela 12/1, ar airBaltic atbalstu Rīgā viesosies viens no vadošajiem vizuālās uztveres pētniekiem, psiholoģijas profesors Baindžo Pinna (Baingio Pinna, Sassari Universitāte, Itālija). Prof. Pinna, kurš ir lasījis lekcijas Hārvardas, Sorbonas, Bostonas u.c. universitātēs, šoreiz nolasīs publisko lekciju “No Kandinska gleznām līdz Akvareļa ilūzijai: jauna teorija par krāsu uztveri” kim? mītnes 3. stāvā.

Prof. Baindžo Pinna ir eksperimentāli formulējis pirmo ilūziju, kas rada rotējošas kustības iespaidu; (Pinna illusion; to ir iespējams novērot, ja skatītājs lēnām tuvina un attālina galvu no zīmējuma, koncentrējot skatienu uz punktu apļu centrā) un Akvareļa ilūziju (Watercolor illusion), par kuru prof. Pinna stāstīs savā lekcijā. Akvareļa ilūzija ir īpatnējs krāsu uztveres fenomens, kas novērojams, kad tumšākas krāsas līnija tiek apvilkta ar gaišāku, šaurāku kontūru. Aplūkojot šādu zīmējumu, rodas iespaids, ka gaišākā krāsa “izplūst” fonā. Akvareļa ilūzija liek pārvērtēt līdzšinējās zināšanas par smadzeņu darbību.

Lekcija būs angļu valodā.

Ieejas maksa: pieaugušajiem – Ls 1, skolēniem, studentiem, pensionāriem – Ls 0,50. Lasiet vairāk: www.kim.lv, www.cognition.lu.lv

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

*

Šajā vietnē surogātpasta samazināšanai tiek izmantots Akismet. Uzziniet, kā tiek apstrādāti jūsu komentāru dati.