Kļūsti par Japānā izdotās latviešu teikas grāmatas ilustratoru!


Kultūras ministrijas logo divkrasu
Kultūras ministrijas logo

Rūjienas sadraudzības pilsēta Higašikava, kas atrodas Japānas ziemeļos Hokaido prefektūrā, 2016. gada pavasarī plāno izdot latviešu teikas “Koklētājs un vilks” bilžu grāmatu japāņu, angļu un latviešu valodā. Grāmatas ilustrāciju veidošana tiks uzticēta vienam autoram no Latvijas, kuru izvēlēsies Japānā izveidota vērtēšanas komisija.

Pēc Japānas izdevēja ierosinājuma darbu no latviešu folkloras bagātā krājuma šogad uzticēja izvēlēties Latvijas Republikas kultūras ministrei Dacei Melbārdei. Viņa izraudzījās Japānas auditoriju iepazīstināt ar latviešu tautas teiku, kura īpašā veidā atspoguļo mākslas spēju pārvērst ikvienas būtnes dabu, izgaismojot un stiprinot labo, kas ir katrā no mums. Šī grāmata būs trešais izdevums latviešu tautas pasaku sērijā, kas izdota Japānā.

Grāmatas mērķis

Grāmatas mērķis ir draudzīgā un viegli saprotamā veidā iepazīstināt japāņus ar latviešu tautas folkloru, kas izlolota cauri senatnei, tādējādi padziļinot interesi un sapratni par Latvijas kultūru. Grāmata iecerēta A4 formātā, cieto vāku sējumā, krāsainajā drukā un 24 lappušu apjomā. Projekta īstenotājs – Seisa universitātes profesors Gendžiro Ito.

Latvijas grāmatu ilustratori, mākslinieki un ikviens interesents tiek aicināts dalībai konkursā, sagatavojot ilustrāciju minētās grāmatas vākam teikai „Koklētājs un vilks”, kuras teksts pieejams valoda.ailab.lv/folklora/pasakas/gr12/1210201. Vērtēšanas komisijas izvēlētās labākās vāka ilustrācijas autoram tiks uzticēta grāmatas ilustrēšana, izveidojot kopumā ap 20 ilustrāciju. Vāka ilustrāciju ar e-pasta sūtījumā iekļautu vārdu, uzvārdu, vecumu, kontaktinformāciju (telefona numurs, e-pasta adrese), kā arī īsu sasniegumu/pieredzes aprakstu vai CV angļu valodā lūdzam adresēt profesoram Gendžiro Ito – e-pasta adrese data@kamashun.co.jp.

Termiņš

Pieteikumu iesūtīšanas termiņš ir 2015.gada 20.decembris. Izvērtēšanas rezultāti tiks paziņoti līdz 2016.gada 31.janvārim uz iesūtīto e-pasta adresi.

Grāmatas ilustrāciju autors tiks ielūgts uz Japānu, no Japānas puses nodrošinot ceļa un izmitināšanas izmaksas, kā arī saņems naudas balvu 100 000 Japānas jenu apmērā. Ilustrāciju autortiesības tiks nodotas projekta idejas iniciatoram – Higašikavas pilsētas pašvaldībai.

Izdevuma tapšanu atbalsta Latvijas Republikas Kultūras ministrija, Latvijas Republikas Ārlietu ministrija un Rūjienas novada pašvaldība.

Sīkāka informācija par konkursu pieejama, sazinoties ar Higašikavas pilsētas domes starptautisko attiecību koordinatori Kristu Bogdanovu – e-pasts: bogdanova.krista@town.higashikawa.hokkaido.jp, tālr.: +81 80-5834-8590, fakss: +81 166-82-3644.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

*

Šajā vietnē surogātpasta samazināšanai tiek izmantots Akismet. Uzziniet, kā tiek apstrādāti jūsu komentāru dati.