Komiksu konkurss jauniešiem – Eiropas Savienība un pilsonība

Publicēts:


“Eiropas Savienība un pilsonība” — konkursu ar šādu nosaukumu 2008. gada 28. novembrī izsludināja Eiropas Komisijas priekšsēdētāja vietnieks tieslietu, brīvības un drošības jomā Žaks Barro (Jacques Barrot). Mākslas un grafiskā dizaina skolu audzēkņi, kuri ir vismaz 16 gadus veci un kuri ir Eiropas Savienības pilsoņi vai iedzīvotāji, tiek aicināti veidot komiksu uz vienas lapas un bez teksta, kas ilustrētu koncepciju par pilsonību Eiropas Savienībā. Konkursa mērķis ir dot iespēju visiem šiem jauniešiem paust viedokli par viņu pašu gūto pieredzi saistībā ar pilsonisko dzīvi Eiropas Savienībā.

“Jēdziens “pilsoniskā dzīve Eiropas Savienībā” un nevis tikai “Eiropas Savienības pilsoņa pilsoniskā dzīve” mums ļaus aktīvi iesaistīt šajā projektā tās personas, kuras dzīvo Eiropas Savienībā, bet ne vienmēr ir tās pilsones, un aptvert ļoti plašu pilsonības koncepcijas spektru,” apliecināja EK priekšsēdētāja vietnieks Ž. Barro. “Ja kāds iedziļinās jautājumā par jēdzienu pilsonība Eiropā, viņš skar pašus savas dzīves Eiropas Savienībā pamatus,” viņš piebilda, turpinot: “Tāpēc šodien es saistībā ar šo konkursu ierosinu visiem mākslas un grafiskā dizaina skolu audzēkņiem, kuri ir vismaz 16 gadus veci, veidot komiksu, kas ilustrētu koncepciju par pilsonību Eiropas Savienībā”.

Tādējādi personām, kuras nolems piedalīties konkursā, būs uzdevums individuāli uzzīmēt tematisku komiksu uz vienas lapas un bez teksta, kas ilustrētu koncepciju par pilsonību Eiropas Savienībā. Konkurss ir paredzēts galvenokārt mākslas un grafiskā dizaina skolu audzēkņiem, kuri ir vismaz sešpadsmit gadus veci un kuri dzīvo kādā no 27 Eiropas Savienības dalībvalstīm. Tomēr konkursā var piedalīties arī jebkura cita persona, kura ir sasniegusi vismaz 16 gadu vecumu, dzīvo Eiropas Savienībā un uzskata, ka šis temats skar arī viņu.

Pirmā darbu atlase notiks dalībvalstīs, un trīs laureāti 2009. gada 3. aprīlī tiks aicināti piedalīties katras valsts rīkotajā balvu pasniegšanas ceremonijā.

Eiropas atlasei 27 valstu laureāti tiks aicināti uz Briseli no 2009. gada 9. līdz 11. maijam, kur no valstu konkursa uzvarētājiem noteiks trīs uzvarētājus Eiropas līmenī.  EK priekšsēdētāja vietnieka Žaka Barro vadītajā apbalvošanas ceremonijā uzvarētāji saņems naudas balvas attiecīgi 6000 eiro (1. vieta), 4000 eiro (2. vieta) un 2000 eiro (3. vieta) apmērā.

Sīkāka informāciju par konkursu, reģistrāciju un darbu iesniegšanas termiņiem meklē internetā:http://www.eurocartoon.eu/index_lv.htm

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

*

Šajā vietnē surogātpasta samazināšanai tiek izmantots Akismet. Uzziniet, kā tiek apstrādāti jūsu komentāru dati.