Koru sadziedāšanās koncerts Dobelē

Publicēts:


27.februārī plkst.17.00 pilsētas kultūras namā Koru sadziedāšanās koncerts. Koru sadziedāšanās tradīcija ir saliedējusi un garīgi stiprinājusi gan ne pārāk lielo klausītāju pulku, gan pašu kora dziedātāju noteikti. Kora dziedāšana ir nemateriālās kultūras neatņemama sastāvdaļa.

Notiek strīdi un kašķi, bet dziesma ir skanējusi, skan un tā skanēs. Tas ir mūsu senču mantojums- kopjams un sargājams. Par jaukto kori “RĪDZENE” Koris dibināts 1935.gadā .Pirmais kora diriģents, komponists, ērģelnieks Jānis Dreimanis (100 gadi ),vēlāk dziedāšanas skolotājs Skuja un komponists Georgs Dovgjallo. Kopš 1977.gada kori vada Vitolds Rijnieks.Korim ir divi diriģenti- Vitolds Rijnieks un Einārs Redbergs. Koris “Rīdzene ” ir piedalījies Vispārējo Latviešu Dziesmu svētku koru skatēs un balsis skanējušas Mežaparka Lielajā estrādē. Koncertējis ārpus Latvijas –Itālijā, Slovākijā. Kora koncerti ir skanējuši Latvijā: Madonā, Liepājā, Durbē, Inčukalnā, Bauskā..Šovakar pirmo reizi Dobelē.

Par jaukto kori “ULBROKA” Koris dibināts 1986.gadā.Kora dibinātājs ir komponists Valts Pūce.Pēc deviņu gada ražena darba komponists Valts Pūce pārtrauc savu darbību un kori uzņemas vadīt kormeistare Ina Ekarte , jau 15. gadu.. Lielu atbalstu, jauktā kora ULBROKA darbības nodrošināšanai, ir devusi Stopiņu novada dome. Koris ir piedalījies visos Ziemeļvalstu Dziesmu svētkos-Gotlandē, Klaipēdā. Kora stabilitāti un dziedāšanas prieku ir veicinājuši ceļojumi uz Itāliju, Vāciju, Austriju, Šveici . Koris “ULBROKA ” ir piedalījies Vispārējo Latviešu Dziesmu svētku koru skatēs, konkursos. Dziedājuši Rīgā Mežaparka Lielajā estrādē. Kormeistars Edvards Fiskovičs, koncertmeistare Inga Sarkane.

Par jaukto kori “VAIVARI”. Koris “VAIVARI” dibināts 1997.gadā..Kora mākslinieciskā vadītāja un dibinātāja ir Jūrmalas koru virsdiriģente , kora “dvēsele” Ināra Freimane, kormeistars Jānis Āboliņš. Šobrīd koris “VAIVARI” darbojas pie Jūrmalas kultūras centra. Kora diriģente Ināra Freimane ir koru koncertu un dziedāšanas svētku organizatore Regulāri jauktais koris “VAIVARI” piedalījies katru gadu ,jauniešu koru festivālā “Dziedam Jūrmalai”, 2009.gada rudenī notika plašs kora pasākums Rīgas Latviešu biedrības namā. Šobrīd kora dalībnieki ir dziesmu draugi un entuziasti no Jūrmalas apkārtnes. Kora tālākie ceļojumi un kora dziesmas skandēšana Šveicē, Francijā, Somijā.

Koris “VIESTURZEME” vēsturiski bagātākais, senākais koris Dobelē. Spilgtākie kora ceļojumi un koncerti ir skanējuši Ungārijā, Slovākijā, Berlīnē.Kora diriģente Māra Rozentāle kopā ar kori darbojas 38 gadus. Kora “VIESTURZEMRE” kormeistare Karīna Zandersone strādā no 1992.gada. Koris “VIESTURZEME” ir koncertējis- Liepājā, Rucavā, Saldū, Kuldīgā, Tukumā, Kandavā, Jelgavā, Valkā, Rojā, Gaujienā, Meņģeļos. Katram korim ir savas “mīļās” dziesmas, katram korim ir apgūstamais obligātais repertuārs.

Šajā gadā notiks novadu Dziesmu svētki Latgalē, Vidzemē. Kurzemes Dziedāšanas svētki notiks Dobelē 5.jūnijā. Koru sadziedāšanās koncertā būs iespēja iepazīties ar katra kora dziesmu daudzveidību kā saturā tā interpretācijā.Un tas buš interesanti klausītājiem. Koncerta noslēgumā apvienotie kori savu diriģentu un kormeistaru vadībā dziedās “Saule, Pērkons, Daugava – M.Brauns,”Jau ziediem rotātas pļavas –I.Kalniņš, “Latvija” – P.Barisons un noslēgumā “Manai dzimtenei” R.Pauls.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

*

Šajā vietnē surogātpasta samazināšanai tiek izmantots Akismet. Uzziniet, kā tiek apstrādāti jūsu komentāru dati.