Kuldīgas Mākslinieku rezidences galerija aicina iepazīt ikonu glezniecību


Izstādes "Deisus" publicitātes ilustrācija.
Izstādes "Deisus" publicitātes ilustrācija.

Atsākot darbību un 2020. gada izstāžu sezonu, Kuldīgas Mākslinieku rezidences galerijā no 29. maija līdz 12. jūlijam būs skatāma Ikonogrāfu biedrības izstāde “Deisus”. Apmeklētājiem tiks piedāvāta iespēja ieraudzīt ikonas neierastā vidē un uzlūkot tās, ne tikai kā sakrālus objektus, bet arī kā augstvērtīgus mākslas darbus, kā arī aplūkot Kuldīgas pilsētas aizbildnes – Svētās Aleksandrijas Katrīnas, lielformāta ikonu.

Izstādes "Deisus" publicitātes ilustrācija.
Izstādes “Deisus” publicitātes ilustrācija.

Ikonu glezniecība ir māksla, kas balstīta gadsimtiem ilgi veidotos kanonos, kuri nosaka ikonas tēla veidošanu, radīšanu un gleznošanu. Ikviens ikonogrāfs savā darbā turpina šīs senās tradīcijas un principus. Radot ikonu tajā tiek ieguldīts ilgs un rūpīgs darbs, daudz pacietības kā arī autora radošais gars. Ierasti ikonas atrodas dievnamos un ticīgo mājokļos, kur tās kalpo savam primārajam – sakrālajam mērķim.

Izstāde “Deisus” veidota ar mērķi iepazīstināt apmeklētājus ar ikonu daudzveidību, sniegt informatīvu ieskatu ikonogrāfijā un ikonu tipoloģijā, piedāvāt unikālu pieredzi sastapties ar ikonām aci pret aci pavisam intīmā atmosfērā, kā arī paraudzīties uz tām kā uz mākslas darbiem.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

*

Šajā vietnē surogātpasta samazināšanai tiek izmantots Akismet. Uzziniet, kā tiek apstrādāti jūsu komentāru dati.