Kultūras ministrija līdz 21.oktobrim aicina pieteikt pretendentus Izcilības balvai kultūrā


Kultūras ministrijas logo divkrasu
Kultūras ministrijas logo

Kultūras ministrija aicina pieteikt pretendentus Izcilības balvai kultūrā par starptautiska mēroga sasniegumiem

Kultūras ministrija (KM) līdz 21.oktobrim aicina pieteikt pretendentus Izcilības balvai kultūrā. Izcilības balva kultūrā iedibināta pēc kultūras ministres Daces Melbārdes aicinājuma, Latvijas Radošo savienību padomes iniciatīvas un ar Nacionālās kultūras padomes atbalstu, lai ik gadus izvērtētu izcilus starptautiska mēroga sasniegumus kultūrā.

Plānots piešķirt ne vairāk kā trīs Izcilības balvas kultūrā (katru ne vairāk kā 7000 EUR apmērā), izvērtējot sasnieguma un veikuma nozīmību un rezonansi starptautiskā un nacionālā kontekstā, pienesumu kultūras telpai un ietekmi uz kultūras procesu attīstību Latvijā.

KM aicina juridiskas personas, valsts un pašvaldības institūcijas un nevalstiskās organizācijas, kuru darbība saistīta ar kultūras procesu nodrošināšanu, kā arī KM nozaru konsultatīvās padomes līdz 21.oktobrim pieteikt balvas pretendentus.

Uz Izcilības balvu kultūrā var pretendēt fiziskas un juridiskas personas vai šādu personu apvienības, kuru individuālais vai kolektīvais starptautiska mēroga veikums vai sasniegums kādā no kultūras jomām (literatūra un grāmatniecība, teātris, kino, vizuālā māksla, dizains, arhitektūra, mūzika, deja, kultūras mantojums, kā arī starpnozare – vairāku kultūras apakšnozaru vai kultūras un citas nozares mijiedarbe) atbilst šādiem kritērijiem:

  1. iegūts apbalvojums starptautiskos un profesionāli prestižos konkursos, festivālos u.c. profesionāla novērtējuma pasākumos kultūras jomā;
  2. Latvijas mākslinieku vai kolektīvu veikums (viesizrādes, izstādes u.c. pasākumi) guvis plašu rezonansi ārzemēs, veicinājis Latvijas prestižu pasaulē un kultūras vērtības apziņu Latvijas sabiedrībā;
  3. starptautiska mēroga izcils veikums Latvijā piesaistījis plašu starptautisku uzmanību un radījis rezonansi pasaulē, veicinot Latvijas un ārvalstu kultūras telpu sadarbību un mijiedarbību.

Balvas pretendentus atbilstoši Izcilības balvas kultūrā nolikumam izvērtēs Nacionālā kultūras padome, kas sniegs priekšlikumus kultūras ministram par Izcilības balvas kultūrā ieguvējiem. Izcilības balvu kultūrā plānots pasniegt š.g. 7. decembrī.

Pieteikties var te: km.gov.lv/lv/doc/ministrija/Izcilibasbalva_Nolikums.pdf

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

*

Šajā vietnē surogātpasta samazināšanai tiek izmantots Akismet. Uzziniet, kā tiek apstrādāti jūsu komentāru dati.