Kultūras ministrs Ints Dālderis Briselē diskutēs par filmu un radošās industrijas nākotni

Publicēts:


Kultūras ministrs Ints Dālderis šodien un rīt (7. un 8.oktobrī) uzturēsies vizītē Briselē, kur piedalīsies Eiropas Savienības kultūras un audiovizuālās jomas ministru neformālajā sanāksmē. Tās galvenie sarunu temati būs kultūras un radošās industrijas inovatīvas uzņēmējdarbības kontekstā un atbalsts Eiropas filmu industrijai.

Šodien ministru diskusijas temats ir “Saikne starp kultūru un jaunradi: izaicinājums kultūras un radošajām industrijām”. Viena no būtiskākajām Eiropas Savienības prioritātēm pašlaik ir pētniecība un inovācijas ar nolūku veicināt konkurētspēju, produktivitāti un izaugsmi, savukārt kultūras un radošās industrijas tiek atzītas par vienu no dinamiskāk augošajām nozarēm ar augsti inovatīviem uzņēmējdarbības modeļiem, kuru radošais un jaunrades potenciāls var sniegt būtisku pienesumu kā sociālajā, tā ekonomiskajā izaugsmē.

Latvijas nostāja, ko sanāksmē pārstāvēs kultūras ministrs Ints Dālderis, ir, ka nepieciešams strādāt pie ekonomikas, izglītības un kultūras nozaru kopējas atbildības inovāciju politikas īstenošanā, būtiski ir pārskatīt un izvērtēt Eiropas Savienības inovāciju atbalsta politikas līdzšinējos rezultātus, kultūras un radošajai industrijai piemērojot elastīgas atbalsta iespējas, kā arī jāveicina sabiedrības izpratne par kultūras un radošo industriju ekonomisko un sociālo potenciālu, īpaši informējot un izglītojot uzņēmējus.

Savukārt rīt, 8. oktobrī, plānotas ministru diskusijas par atbalstu Eiropas filmu industrijai. Latvijas nostāja šajā jautājumā ir, ka valsts atbalsts filmu nozarei ir būtisks īpaši mazu valodu un mazu kultūru valstīm, un tas vērtējams kā ievērojams ieguldījums nacionālās kultūras un vēstures vērtību veicināšanā un uzturēšanā, turklāt dod nozīmīgu ieguldījumu Eiropas kopējās filmu kolekcijas papildināšanā un filmu mantojuma veidošanā. Eiropas filmu izplatība ir neliela, tāpēc īpaši jāstimulē Eiropā veidotu filmu izplatīšana un pieejamība pēc iespējas plašām auditorijām, ko veicinātu arī Eiropas un nacionāla līmeņa atbalsts kinoteātru un filmu satura digitalizācijai.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

*

Šajā vietnē surogātpasta samazināšanai tiek izmantots Akismet. Uzziniet, kā tiek apstrādāti jūsu komentāru dati.