Latvija 1939-1991: no okupācijas līdz brīvībai

Publicēts: | Atjaunots:


Latvija 1939 - 1991

Augusta mēnesī, kad tiek pieminēta Baltijas valstu brīvībai tik nozīmīgā vēsturiskā akcija “Baltijas ceļš”, festivāla “VIA BALTICA” organizatori aicina ne tikai uz koncertiem, bet arī uz kino un izstādēm. Liepājas muzeja filiālē “Liepāja okupāciju režīmos” no 4. – 31. augustam būs apskatāma Latvijas Okupācijas muzeja izveidotā ceļojošā izstāde “Latvija 1939-1991: no okupācijas līdz brīvībai“.

Latvija 1939 - 1991

Izstādes dokumenti, fotogrāfijas un teksti atspoguļo Latvijas valsts un tautas likteņgaitas, sākot ar neatkarīgas valsts proklamēšanu, cauri brīvības zaudēšanai un divu totalitāro režīmu okupācijām līdz neatkarības atgūšanai. Izstāde “Latvija 1939-1991: No okupācijas līdz brīvībai” ietver arī muzeja skatījumu uz Otrā pasaules kara traģiskajiem notikumiem Latvijā.

Izstāde apceļojusi gandrīz visus Latvijas novadus, kā arī eksponēta Lietuvā, Igaunijā, Moldovā un Ukrainā. Liepājā tā būs apskatāma bezmaksas Liepājas muzeja filiāles “Liepāja okupāciju režīmos” darba laikos.

Festivāla organizatori izstādi īpaši aicina apmeklēt skolas vecuma jauniešus. Izstādes veidotāji ir sagatavojuši skolēna darba lapu.
Atbilžu meklēšana uz darba lapā iekļautajiem jautājumiem, kurā palīdzēs iepazīties ar izstādes saturu.

Izstāde notiek ar Latvijas Okupācijas muzeja un Liepājas muzeja filiāles “Liepāja okupāciju režīmos” atbalstu.

Festivāls notiek ar Valsts Kulūrkapitāla fonda, Liepājas Kultūras pārvaldes un Kuldīgas novada pašvaldības finansiālu atbalstu. Atklāšanas koncertu atbalsta “Romas dārzs”. Plašāka informācija par festivālu “Via Baltica” pieejama interneta vietnē www.viacultura.lv, kā arī sociālajos portālos twitter.com/via_baltica, draugiem.lv/viabaltica un facebook.com.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

*

Šajā vietnē surogātpasta samazināšanai tiek izmantots Akismet. Uzziniet, kā tiek apstrādāti jūsu komentāru dati.