Latvijā viesosies izcili ērģeļu spēles pasniedzēji no ārvalstīm

Publicēts:


Šā gada novembrī Kultūras ministrijas (KM) īstenotā Eiropas Sociālā fonda projekta “Profesionālās kultūrizglītības pedagogu tālākizglītība” ietvaros tiks organizēti ērģeļu spēles kursi, kuru laikā Rīgā viesosies izcili ērģeļu spēles pasniedzēji no ārvalstīm Kristofers Stembridžs un Matiass Šneiders.

Tālākizglītības kursos tiks apskatītas aktuālas ar ērģeļu spēli saistītas tēmas: metodiskais darbs ar jaunajiem ērģeļniekiem – problēmsituācijas un iespējamie risinājumi pedagoga darbā, interpretācijas jautājumi pedagoga darbā, ērģeļmūzikas sakrālais konteksts starpkonfesionālā skatījumā, improvizācijas metodikas pamatprincipi, senās ērģeļmūzikas interpretācijas aspekti un instrumenta spēles apguves psiholoģiskie aspekti.

Kristofers Stembridžs (Christopher Stembridge) ir studējis muzikoloģiju Oksfordas universitātē un valodas Kembridžas universitātē. Divdesmit gadus bijis lektors mūzikas priekšmetos Korkas universitātē Īrijā. Desmit gadus bijis klavesīna un ērģeļspēles profesors Scuola di Musica Santa Cecilia Romā.

Tālākizglītības kursos Rīgā K. Stembridžs vadīs lekcijas un meistarklases par senās ērģeļmūzikas interpretācijas aspektiem.

Improvizācijas metodikas pamatprincipi tiks aplūkoti Matiasa Šneidera (Mathias Schneider) lekcijās un meistarklasēs. M. Šneiders ir studējis ērģeļspēli un muzikoloģiju Minsteres, Esenes un Bāzeles augstskolās, strādājis kā muzikologs Bāzeles universitātē Šveicē un vadījis ērģeļu klasi Heidelbergas Baznīcas Mūzikas augstskolā Vācijā. M. Šneiders ir profesors Baznīcas mūzikas institūtā un filozofijas fakultātes dekāns Greifsvaldes universitātē Vācijā. Viņa specializācija ir ērģeļu koncertspēle un improvizācija.

Ērģeļu spēles kursu pasniedzēju vidū ir arī vadošie Latvijas ērģeļu spēles speciālisti Larisa Bulava, Tālivaldis Deksnis un Vilis Kolms un citi.

Ērģeļu spēles kursi norisināsies no 4. līdz 12.novembrim Rīgā dažādās norises vietās – Jēzus baznīcā, Rīgas Doma baznīcā, Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā un Rīgas Doma kora skolā.

Projekts “Profesionālās kultūrizglītības pedagogu tālākizglītība”

Eiropas Sociālā fonda projekts “Profesionālās kultūrizglītības pedagogu tālākizglītība” (Vienošanās Nr. 2009/0208/1DP/1.2.1.1.2./09/IPIA/VIAA/005) tiek īstenots kopš 2009.gada 16.novembra. Laika posmā no 1.marta līdz 31.augustam ir noorganizēti 66 kursi 10 Latvijas pilsētās. Kursos piedalījušies 1157 profesionālās ievirzes un profesionālās vidējās kultūrizglītības pedagogi. Pavisam projekta norises laikā paredzēts īstenot 289 aktuālus kursus profesionālās kultūrizglītības nozarē strādājošajiem pedagogiem. Projekta īstenošana noslēgsies 2012.gada 31.oktobrī.

Papildu informācija: Agnese Miltiņa,KM Kultūras un radošās industrijas izglītības nodaļas vadītāja, t. 67330290, t.mob. 26159905, Agnese.Miltina @ km.gov.lv

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

*

Šajā vietnē surogātpasta samazināšanai tiek izmantots Akismet. Uzziniet, kā tiek apstrādāti jūsu komentāru dati.