“Latvijai 105” – Valsts svētku koncerts tiešraidē

Publicēts: | Atjaunots:


Latvijai 105. Tiešraides koncerts.
Latvijai 105. Tiešraides koncerts.

Piektdienas, 17. novembra, vakarā Liepājas koncertzāle “Lielais dzintars” pārvērtīsies par muzikālas izsmalcinātības un nacionālās identitātes izpausmes epicentru, aicinot klausītājus piedzīvot valsts svētku koncertu “Latvijai 105”. Šis notikums, kas tiks translēts tiešraidē, simbolizē Latvijas neatlaidīgu virzību uz kultūras un tehnoloģiju sintēzi, demonstrējot valsts māksliniecisko spēku un vēsturisko atmiņu.

Programma

Ādolfa Skultes Devītajā simfonija

Liepājas Simfoniskais orķestris
Liepājas Simfoniskais orķestris. Foto:Jānis Vecbrālis.

Liepājas Simfoniskais orķestris, ar Jāņa Liepiņa diriģenta talantu priekšgalā, izceļas ar programmas daudzveidību un dziļumu. Koncerta pirmajā daļā klausītājiem būs iespēja ieklausīties Ādolfa Skultes Devītajā simfonijā, kas radusies Latvijas atmodas laikā un tiek uzskatīta par vienu no spilgtākajiem Latvijas mūzikas mantojuma darbiem. Šī simfonija atspoguļo laika gara enerģētiku, demonstrējot mūzikas spēju runāt par nacionālām pārmaiņām un kolektīvām cerībām.

Otrajā koncerta daļā klausītāji tiks aicināti ielūkoties Jāņa Ivanova simfoniskajā tēlojumā “Lāčplēsis”, kas iedvesmots no Raiņa lugas “Uguns un nakts” motīviem. Šis darbs ir ne tikai muzikāls stāsts par Latvijas vēsturiskajām varoņeposiem, bet arī paraugs simfoniskās mūzikas interpretācijā, kurā katrs motīvs ir piesātināts ar emocionālu dziļumu un nacionālo identitāti.

Zigmara Liepiņa klavierkoncerts: Pašportrets

Andrejs Osokins
Andrejs Osokins. Foto: Artūrs Kondrats.

Koncerta kulminācijā tiks piedzīvots Zigmara Liepiņa Klavierkoncerta pasaules pirmatskaņojums, ar pianista Andreja Osokina interpretāciju. Šis darbs ir mūsdienīgs un personisks pievienojums Latvijas mūzikas repertuāram. Komponists savu jaundarbu raksturo kā “lirisku mūziku, kas mainās gan ar dramatiskām, gan izteikti ironiskām epizodēm”, atklājot mūzikas spēju attēlot dzīves dažādību un dinamiku.

Tiešraide

Tiešraide no “Lielā dzintara” ne tikai ļauj šo koncertu padarīt pieejamu plašākam skatītāju lokam visā pasaulē, bet arī liecina par Liepājas koncertzāles spēju integrēt mūsdienu tehnoloģijas kultūras pasākumu organizēšanā.

2 Replies to ““Latvijai 105” – Valsts svētku koncerts tiešraidē

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

*

Šajā vietnē surogātpasta samazināšanai tiek izmantots Akismet. Uzziniet, kā tiek apstrādāti jūsu komentāru dati.