Latvijas Radio koris un diriģents Sigvards Kļava aicina uz solokoncertu Sv. Pētera baznīcā

Publicēts:


Kā ziņo latvijaskoncerti.lv, tad rīt,22.07.2010, pl. 20:00, Sv. Pētera baznīcā Latvijas Radio koris un diriģents Sigvards Kļava aicina uz solokoncertu, kur karstās vasaras veldzi klausītājiem sniegs latviešu, igauņu un vācu komponistu mūzika romantisma un minimālisma noskaņās.

Latvijas Radio koris

Koncertu ar “Vakara serenādi” atklās vācu romantiķa Johannesa Brāmsa trīs dziedājumi (“Drei Gesänge”, op. 42), kam sekos Ērika Ešenvalda veltījums Latvijas Radio korim – “Viltus saules”, kurā apdziedāts optisks un atmosfērā diezgan reti vērojams dabas fenomens, kad ap sauli veidojas milzīgs spožs loks – halo, bet abpus īstajai saulei uz loka līnijas iemirdzas divi saules atspīdumi – viltus saulītes.

Jēzus Kristus ciltskoku sev raksturīgajā “tintinnabuli” zvaniņu stilā izstāstījis igaunis Arvo Perts kompozīcijā “…which was the son of…“, savukārt latviešu likteņus skaņu vitrāžās skaņdarbā “Zīles ziņa” vijis komponists Pēteris Vasks.

Bet Santas Ratnieces “Kluss ūdens” (“Chu dal”) netraucēti turpina savu plūdumu pasaules augstākajā virsotnē Himalaju kalnos. Par debešķīgo ezeru dēvētais Namtso atrodas 2470 metru virs jūras līmeņa, un tibetiešu valodā rakstītais Chu dal skaņās atspoguļo visaugstākā sālsezera unikalitāti – tā dzidro krāsu un vēso smaržu. Ezers ir īpašs arī ar kādu salu. Turp ik ziemu pa aizsalušo virsmu dodas svētceļnieki, un no salas tie var atgriezties tikai nākošajā ziemā, kad ledus atkal aizsalst.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

*

Šajā vietnē surogātpasta samazināšanai tiek izmantots Akismet. Uzziniet, kā tiek apstrādāti jūsu komentāru dati.