Līdz 30. jūnijam pagarina atbalstu kultūras nozares komersantiem

Publicēts: | Atjaunots:


Kultūras ministrijas logo divkrasu
Kultūras ministrijas logo

Valdība pēc Kultūras ministrijas (KM) iniciatīvas 1. februāra sēdē lēma pagarināt ALTUM atbalsta programmu “Atbalsts kultūras nozares komersantiem.” Līdz ar veiktajām izmaiņām atbalsta nosacījumos* komersanti, kuri organizē pastāvīgu publisku mākslas, izklaides un atpūtas pasākumu norisi un kuru darbību ietekmējuši Covid-19 izplatībai noteiktie drošības pasākumi, atbalstam ALTUM varēs pieteikties vēl līdz š.g. 30. jūnijam.

Programmā palielināts arī vienam atbalsta saņēmējam / ar to saistīto personu grupai pieejamais atbalsta apmērs – no līdzšinējiem 1 800 000 līdz 2 300 000 eiro.

Tāpat programmā veiktas izmaiņas, lai līdz 24 mēnešiem pagarinātu pasākumu īstenošanas laiku un aizdevuma atmaksas uzsākšanu; atmaksas termiņu pagarinātu līdz 30 mēnešiem.

Atbalsta programmas nosacījumu kopums papildināts arī ar nosacījumu – ja atbalsta saņēmējs nespēj nodrošināt atbalsta līgumā saistību izpildi, bet naudas plūsma vai saimniecības paredzēto attīstības plāns apliecina atbalsta saņēmēja spēju atmaksāt aizdevumu nākotnē, ALTUM ir tiesīgs restrukturizēt aizdevumu, ja atbalsta saņēmēja plāns apliecina spēju atmaksāt aizdevumu nākotnes termiņā līdz 4 gadiem.

Programmas darbības nodrošināšanai no valsts budžeta programmas „Līdzekļi neparedzētiem gadījumiem” šodien lemts piešķirt 3 002 519 eiro, kas pārskaitāmi akciju sabiedrībai ALTUM.

* – Ministru kabineta noteikumi „Atbalsts mākslas, izklaides un atpūtas nozaru komersantiem, kuru darbību ietekmējusi Covid-19 izplatība.”

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

*

Šajā vietnē surogātpasta samazināšanai tiek izmantots Akismet. Uzziniet, kā tiek apstrādāti jūsu komentāru dati.