Lielgabalu klusumā – Rotko muzejs izsludina pieteikšanos ikgadējai Latgales reģiona mākslinieku konkursa izstādei

Publicēts: | Atjaunots:


Izstādes "Lielgabalu klusumā" titulbilde (Dizains Pāvels Terentjevs)
Izstādes "Lielgabalu klusumā" titulbilde (Dizains Pāvels Terentjevs)

Rotko muzejs ir izsludinājis pieteikšanās procesu gada ievērojamākajam pasākumam – Latgales reģiona mākslinieku konkursa izstādei “Lielgabalu klusumā”.

Šis notikums simbolizē māksliniecisko izpausmju un brīvības nozīmi mūsdienu pasaulē, kurā ideoloģijas un konflikti bieži vien pārņem galveno uzmanību.

Pasākuma nosaukums, “Lielgabalu klusumā”, ir metafora laikmetam, kurā māksla kļūst par būtisku instrumentu, lai izteiktu un pārdomātu sabiedrības jautājumus. Frāze “Kad lielgabali runā, mūzas klusē” atspoguļo vēsturisku paradoksu, kurā mākslas un kultūras nozīme bieži tiek novērtēta zemāk par politiskiem un militāriem notikumiem. Taču šodienas pasaulē māksla ir kļuvusi par neatņemamu sabiedriskās dzīves daļu, piedāvājot kritisku skatījumu un alternatīvas domāšanas veidus.

Rotko muzejs ar šo konkursu aicina Latgales māksliniekus iesaistīties aktīvā dialogā ar sabiedrību, izmantojot māksliniecisko izteiksmi kā līdzekli, lai izteiktu un apspriestu aktuālus jautājumus. Izstāde, kas būs skatāma no 2024. gada 1. marta līdz 19. maijam, sniegs iespēju māksliniekiem ne tikai parādīt savus darbus plašākai auditorijai, bet arī iesaistīties sarunās par mākslas lomu mūsdienu sabiedrībā.

Pieteikšanās termiņš

Pieteikšanās procesam jānotiek līdz 2024. gada 21. janvārim, aizpildot pieteikuma anketu Rotko muzeja mājaslapā. Šis solis ir svarīgs ne tikai konkursa dalībniekiem, bet arī muzejam un sabiedrībai kopumā, jo tas veicina mākslas un kultūras pieejamību un dažādību.

Konkursa izstādes “Lielgabalu klusumā” kontekstā Rotko muzejs kļūst par platformu, kurā tiek apspriesti svarīgi temati, piemēram, mākslinieciskā brīvība, sociālā atbildība, un kritiskā domāšana. Mūsdienu pasaulē, kurā informācijas plūsma un notikumu tempu ir ātrs, māksla sniedz iespēju apstāties un pārdomāt, kā arī meklēt dziļāku nozīmi un savienojumu.

Šīs izstādes nozīme ir plašāka par vienkāršu mākslas darbu eksponēšanu. Tā ir aicinājums sabiedrībai atvērt acis uz mākslas spēju ietekmēt un mainīt domāšanas veidus, piedāvājot jaunus skatījumus uz pasauli un cilvēka lomu tajā. Tādējādi, “Lielgabalu klusumā” kļūst par simbolu mūsdienu sabiedrības izaugsmei, kurā māksla un kultūra ir ne tikai izklaide, bet arī svarīgs sabiedrības veidošanas elements.

2 Replies to “Lielgabalu klusumā – Rotko muzejs izsludina pieteikšanos ikgadējai Latgales reģiona mākslinieku konkursa izstādei

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

*

Šajā vietnē surogātpasta samazināšanai tiek izmantots Akismet. Uzziniet, kā tiek apstrādāti jūsu komentāru dati.