Literārā akadēmija saņem Kultūras ministrijas atbalstu

Publicēts:


Ar mērķi sagatavot jaunus autorus literāram darbam, celt latviešu oriģinālliteratūras konkurētspēju Latvijas un pasaules literatūras tirgū, kā arī veicināt regulārus radošos kontaktus Latvijas rakstnieku vidū Kultūras ministrija atjaunojusi literārās izglītības un rakstnieku profesionālās meistarības celšanas programmu, piešķirot tās īstenošanai 20 000 Ls.

“Šī programma palīdzēs gan jaunajiem autoriem, gan nobriedušu profesionāļu meistarības celšanai. Literatūras nozarei pēdējos gados bijis nepiedodami liess finansējums, tāpēc meklējām iespējas kā to atbalstīt,” uzsver kultūras ministre Sarmīte Ēlerte.

No šā gada septembra līdz nākamā gada beigām literārās aktivitātes rīkos Latvijas Rakstnieku savienība, kurai ir ilggadēja pieredze “Literārās akadēmijas” organizēšanā. Programmas ietvaros notiks dzejas, prozas un drāmas meistardarbnīcas, jauno un iesācēju autoru seminārs, jauniešu literārās jaunrades vasaras seminārs, kā arī būs pieejamas individuālās literārās konsultācijas dzejā, prozā un dramaturģijā.

“Literārās akadēmijas” aktivitātes ar Valsts Kultūrkapitāla fonda atbalstu tika uzsāktas jau 2003. gadā. 2007. un 2008. gadā tā kā pastāvīga kultūras programma darbojās VKKF paspārnē, tad finansējuma trūkuma dēļ vienota programmas administrēšana beidzās, pēdējos gados atbalstu sniedzot tikai atsevišķiem projektiem.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

*

Šajā vietnē surogātpasta samazināšanai tiek izmantots Akismet. Uzziniet, kā tiek apstrādāti jūsu komentāru dati.