Luga SVĒTCEĻNIEKS. Ģertrūdes ielas teātrī

Publicēts:


Nedēļas nogalē, 24. un 25. aprīlī Ģertrūdes ielas teātrī jaunais režisors Kārlis Krūmiņš kopā ar saviem domubiedriem Valteru Sīli, Juri Joneli un Arti Drozdovu aicina skatītājus pievienoties neparastam ceļojumam lugā SVĒTCEĻNIEKS.

“Tas var izklausīties ērmoti, bet patiesība vien ir, ka viss viļņojas kā okeāns un ir savstarpēji saistīts; pieskaries kaut kam, un tas atbalsosies pasaules otrā malā.” K. Smedss

Svētceļnieks ir stāsts par kāda pareizticīgā ērkšķaino ceļu uz patiesību. Atrast savas dzīves mērķi un aicinājumu ir svarīgs, taču nebūt ne vienkāršs uzdevums. Tas prasa drošu sirdi, stipru garu un uzdrīkstēšanos. Iespējams, tieši Svētceļnieka dzīvesstāsts palīdzēs mums rast sevī spēku un pārliecību, lai dotos pretī nezināmajam.

Luga Svētceļnieks ir Somijas mākslinieku apvienības Houkka Bros (tulkojumā – Ģeķu brāļi) kopdarbs, kas tapis 2005. gadā radošā mēģinājumu procesā režisora Kristiana Smedsa dzīvojamajā istabā. Tā veidota pēc nezināma 19. gs. krievu autora pareizticīgo leģendas “Svētceļnieka ceļš” motīviem. Lugas tulkojumu veikusi tulkotāja un teātra zinātniece Ilze Matisone.

“Iespējams, tieši skatītāja – aktiera saspēle ir visvērtīgākais izrādes ieguvums. Galvenais stāsta varonis nepastarpināti vēršas pie skatītajiem, pavisam neuzbāzīgi, neuzdodot tiešus jautājumus, bet ar paša stāstu ļaujot skatītājam vaicāt: Kam es ticu? Izrādes muzikālais noformējums sniedz atbrīvotības un vienotības sajūtu. Kādu brīdi, Valtera Sīļa enerģiskās dziedāšanas fonā, šķiet, ka esi nonācis kādā gospeļu koncertā,” raksta Agnese Rutkēviča, portāls Satori.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

*

Šajā vietnē surogātpasta samazināšanai tiek izmantots Akismet. Uzziniet, kā tiek apstrādāti jūsu komentāru dati.