Mākslas medības Kalnciema ielas kvartālā

Publicēts:


Kalnciema kvartālā sieviešu dienai veltītā tirdziņa laikā šī gada 5. martā no plkst. 11-16.00 sadarbībā ar Latvijas Mākslas akadēmiju notiks pirmās “mākslas medības” – jauno talantu darbu izstāde un pārdošana.

Mākslas medības” ir Kalnciema ielas kvartāla un Latvijas Mākslas akadēmijas kopējas sadarbības aizsākums, kas kalpos kā jauno talantu popularizēšanas platforma un mākslas darbu pieejamības nodrošināšana plašam interesentu lokam.

Ilze Laizāne. Glezna Kārdināšana.

Pirmajā pasākumā piedāvāsim vairāk kā 40 gleznas un vismaz 10 grafikas par pieejamām cenām. Šoreiz tēmas aptvers sievietes, ziedus un dabas studijas.

Darbus radījuši autori, kas studē Mākslas akadēmijā sākot no otrā kursa līdz pat doktorantūrai. Paula Zariņa, Zane Veldre, Dace Kalpiša, Ilze Laizāne, Baiba Majore, Ieva Šūmane, Jeļena Kažoka, Natālija Maļikova, Irina Ošleja, Sanda Skujiņa, Adriāna Vīgnere, Jānis Dukāts ir tikai daži no autoriem, kuru darbi jau izpelnījušies atzinību un ir gatavi doties līdzi Jūsu izvēlētajā maršrutā.

Piemēram, māksliniece Ilze Smildziņa saņēmusi 16. vietu starp 4.5 tūkstošiem darbu Londonas prestižās “Saatchi” virtuālās galerijas online balsojumā. Arī Jānis Dukāts jau daudzkārt sevi pārliecinoši pieteicis ekspresīvās glezniecības jomā. Īpašu uzmanību vēlamies vērst arī uz Latvijas jauno grafiķu darbiem, kas ir daudzpusīgi un starptautiski atzīti, taču Latvijā pagaidām vēl mazāk populāri.

Mākslas medības

“Mākslas medības” iecerētas kā pasākumu sērija. Esošo darbu kolekcija būs pieejama mēneša garumā, pēc tam Jūsu uzmanībai tiks piedāvāti arvien jauni darbi. Izstāde apskatāma no 5. līdz 30. martam Vīna veikala darba laikā (darbdienās 16-22.00, sestdienās 12-22.00 Kalnciema ielā 35).

Bez tam pasākuma laikā varēs satikt pašus māksliniekus, kā arī saņemt konsultāciju par darbu izvēles jautājumiem no kompetentiem mākslas kritiķiem. Būs iespēja pieteikties uz atraktīvu gleznošanas nodarbību (bez priekšzināšanām) Kalnciema ielas kvartālā.

Sieviešu dienai veltītajā gadatirdziņā 5. martā bērni radošajā darbnīcā varēs gatavot spilgtas papīra puķes māmiņām, griezties krāsainā karuselī un cienāties ar našķiem no vietējiem ražotājiem. Vīrieši varēs izvēlēties visdažādākos ziedus un dāvanas, ko gatavojuši amatnieki un rotkaļi, stikla darinājumus, dizaina priekšmetus un oriģinālas rotas savām lielajām un mazajām dāmām. Un, protams, neizpaliks lauku labumi un nebijuši cienasti gardēžiem Vīna veikalā.

Nākamie tirdziņi katru otro sestdienu:

  • 19.marts – Pavasara tirdziņš,
  • 2.aprīlis – April, april,
  • 16.aprīlis – Pikantais tirdziņš,
  • 23.aprīlis – Oliņ boliņ,
  • 7.maijs – Pavasara ziedonis.

Kalnciema ielas kvartāls

Kalnciema ielas kvartāls ir Rīgas pilsētas daļa Kalnciema un Melnsila ielu krustojumā – viens no Rīgas koka arhitektūras “trim vaļiem”, vārti no lidostas uz Rīgu. Ar regulārajiem un atraktīvajiem tirdziņiem, mūzikas pasākumiem un vīnu veikalu kvartāls pulcina gan lielus, gan mazus jau vairāku gadu garumā.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

*

Šajā vietnē surogātpasta samazināšanai tiek izmantots Akismet. Uzziniet, kā tiek apstrādāti jūsu komentāru dati.