Männersache – Fiziskā teātra projekta Latvijas pirmizrāde

Publicēts:


Fiziskā teātra izrādi Männersache (Vīru lietas, vācu val.) iestudējis slovēņu horeogrāfs Branko Potočans kopā ar trīs latviešu dejotājiem no Olgas Žitluhinas dejas kompānijas – Dmitriju Gaitjukeviču, Andri Kačanovski, Valēriju Oļehno, kā arī aktieri Aigaru Apini no Valmieras drāmas teātra un trīs mūziķiem – Dāvi Burmeisteru, Jāni Burmeisteru (Tesa), Raiti Ābeli (Soundarcade). Izrādes vizuālā tēla autore Ieva Kauliņa.

Männersache - Fiziskā teātra projekts (izrādes foto)
Männersache - Fiziskā teātra projekts

Izrāde vēsta par četriem draugiem, kuri viena vakara gaitā izdzīvo savstarpējo attiecību līkločus. Draudzība, vientulība, bailes, uzdrīkstēšanās, mīlestība un suģestējoša atklātība, izmantojot ķermeņa valodu. Šoreiz deju zāle ir satikšanās vieta un cīņas lauks, kur katram dota iespēja iepazīt pašam sevi. Izrādi caurstrāvo smeldzīga sirsnība un enerģijas piesātināta dzīvā mūzika divu ģitāristu un viena bundzinieka izpildījumā.

Projekta pirmizrāde notika septembrī, starptautiskā teātra festivāla Pilsēta ietvaros Polijā. Izrādes autori baudīja publikās stāvovācijas, kā arī saņēma uzslavas par meistarību un degsmi, ar kādu uz skatuves darbojas septiņi latviešu puiši. “Burvīgs dejas stāsts par draudzību, fascināciju, vientulību un uzticību,” par izrādi raksta laikraksts Wyborcza Wroclaw.

Horeogrāfs Branko Potočans, kurš vairākus gadus ir strādājis izcilā beļģu horeogrāfa Vima Vandekeibusa kompānijā Ultima Vez, pieder pie spilgtākajiem slovēņu četrdesmitgadnieku paaudzes māksliniekiem. Kopā ar citiem domubiedriem (kompāniju Betontanc) viņš Slovēnijā attīstījis ļoti spēcīgu neatkarīgā teātra un dejas kustību, īpašu uzmanību pievēršot fiziskajam teātrim. Šis pavērsiens ietekmējis ne tikai Slovēnijas skatuves mākslu, bet ticis augstu novērtēts visā Eiropā.

Oktobra beigās un novembrī B. Potočana jaunāko projektu Männersache beidzot varēs noskatīties arī Rīgā.
Foto no izrādes: http://www.unitedintimacy.lv/index.php?1&13&view=cat-browse&categid=39

Izrādes notiks: 27., 29. oktobrī un 14., 15., 24. un 25. novembrī, sākums plkst. 19.00
Vieta: Ģertrūdes iela 101 a (ieeja no pagalma)

Izrādes Männersache video

youtube.com/watch?v=bUArYW9DSM0

Izrāde tapusi ar starptautiskā teātra festivāla Pilsēta (Polija), Valsts Kultūrkapitāla fonda un Rīgas Domes finansiālu atbalstu.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

*

Šajā vietnē surogātpasta samazināšanai tiek izmantots Akismet. Uzziniet, kā tiek apstrādāti jūsu komentāru dati.