Markus Stockhausen ELECTRIC TREASURES mūzikas festivālā RĪGAS RITMI

Publicēts:


Projekts Electric Treasures ir kā daudzpusīga elektroniskās mūzikas apslēpto dārgumu meklēšana. Un ne tikai ar sintētisko instrumentu palīdzību vien. Pasaules klases kvarteta vadītājs Markus Štokhauzens ir viens no mūsdienu izcilākajiem trompetistiem. Līdzās viņam tādi slaveni mākslinieki kā poļu pianists Vladislavs Sendeckis, franču sitaminstrumentālists Patriss Erāls un norvēģu basists Arilds Andersens klausītājiem uz skatuves demonstrēs grūti aprakstāmu muzikālu priekšnesumu: viņi ne tikai improvizē priekšnesuma laikā, reaģējot uz koncerta publiku, šie mākslinieki arī komponē visplašākajam izpausmes iespēju spektram.

Koncerts:Trešdien,1. jūlijā plks. 19:00 Kongresu namā

Markus Pirol Stockhausen

Markus Pirol Stockhausen

Markus Pirol Stockhausen (dzimis 1957. gadā 2. Maijā). Viņš ir slavenā komponista Karlheinz Stockhausen dēls. Četru gadu vecumā viņš uzstājās bērna lomā tēva izrādē Originals. Sešu gadu vecumā viņš sāka mācīties spēlēt klavieres, un divpadsmit gadu vecumā sāka spēlēt trompeti. Markus mācījies Ķelnes mūzikas vidusskolā.

Markusa debija džezā bija ar grupu Key Newcomer džeza festivālā Frankfurtē 1974. gadā. 1981. gadā viņš saņēma balvu Vācijas Mūzikas konkursā German Music Competition. Saņēmis WDR Jazz labākā improvizētāja balvu Best Improviser. Kā komponists, sadarbībā ar savu brāli Saimonu, viņš rakstījis mūziku dažas filmas un uzvedis divas brīvdabas izrādes.

Kā trompetistu viņu galvenokārt interesē improvizācija un mūsdienu mūzika. Viņam patīk radīt un improvizēt ar jaunu, aizrautīgu un intuitīvu dažādu stilu mūziku. Markuss uzstājas kopā ar ērģelnieci Margareta Hurholz, pianistu Fabrizio Ottaviucci un duetā ar klarnetisti Taru Bouman, ar kuru viņš dzīvo un strādā kopā kopš 2000. gada.

Internetā: MarkusStockhausen.de

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

*

Šajā vietnē surogātpasta samazināšanai tiek izmantots Akismet. Uzziniet, kā tiek apstrādāti jūsu komentāru dati.