Meteņdienu svinības Valmiermuižā ar svētku tirdziņu un radošajām darbnīcām


Valmiermuižas alus darītava ziemā
Valmiermuižas alus darītava ziemā. valmiermuiza.lv

Atzīmējot pavasara gaidīšanas sākumu, 6. februārī no plkst. 11.00 līdz 15.00 pie Valmiermuižas alus darītavas norisināsies Meteņdienas svinības un tirdziņš “Ar Gardu Muti Valmiermuižā”.

https://e-art.lv/pasakumi/ar-gardu-muti-valmiermuiza-tirdzins-un-metendienas-svinibas/

Mājražotāju un amatnieku tirdziņš “Ar Gardu Muti Valmiermuižā”

Meteņdiena ir laiks, kad jāciemojas – jo tālākos ciemos brauks, jo labāks būs gads, tāpēc uz svinībām Valmiermuižā sapulcēsies mājražotāji no tuvākas un tālākas apkaimes. Sanākušajiem galdā cels ziemīgus lauku labumus – medu, veselību stiprinošas zāļu tējas, pašceptu maizi, svaigo sieru, kūpinājumus, garšvielas, karstvīnu, sukādes, karameles un citus gardumus, kas labi derēs par ciemkukuli, pašiem dodoties pie draugiem un radiem. Arī amatnieku darinājumi būs plašā klāstā – koka izstrādājumi, vilnas zeķes, cimdi, smalki izšuvumi, keramika, metālkalumi, rokām darinātas ziepītes, rotaslietas ar latvju zīmēm un citas krāšņumlietas.

Tirgotāji aicināti pieteikties tirdziņam līdz 3.februārim: info@gardumuti.lv vai pa tālr. 27337798 (Sabīne).

Latvisko tradīciju izzināšana un radošās darbnīcas

Lai jestri uzsāktu pavasara gaidīšanu, Meteņdienas tradīciju darbnīcā Rokpeļņu ģimene svinību viesus aicinās iet rotaļās, dziedāt dziesmas un iemēģināt mūzikas instrumentu spēli. Kā lieli, tā mazi varēs darināt lina maisiņus, kas noderēs dāvanu saiņošanai vai sīkumu glabāšanai, un iepazīt latviskās rakstu zīmes kopā ar VJC “Vinda”. Amata meistares no Valmieras Invalīdu biedrības “Atspēriens” ierādīs, kā šīs zīmes ieadīt siltos cimdos un zeķēs. Katrs laipni aicināts nākt ar savām adatām un dziju, lai iesāktu adīkli. Pie ziemīgām nodarbēm piederas arī sniega lustes, ko varēs baudīt Valmiermuižas pils parkā. Turpat ikviens varēs doties zirgu izjādēs un vizināties kamanās un ragaviņās kopā ar Valmiermuižas staļļa saimi.

“Valmiermuižas alus” brūvējumu un īpašu Meteņdienas ēdienu baudīšana

Turot godā gadskārtas, Valmiermuižas alus darītavas meistari svinību galdam izbrūvējuši īpašo Meteņu alu, ko ikviens varēs noprovēt. Savukārt Valmiermuižas Alus virtuves meistari viesus uzņems ar brangu ēdienu – grūbu grūdeni ar aizdaru. Sanākušie varēs iemēģināt roku rudzu miltu plāceņu cepšanas darbnīcā – pašam izmīcot plāceni, apkaisot ar linsēklām, ķimenēm, sāli un turpat krāsniņā to uzcepot. Plācenis ir kā saules simbols, gaidot tuvojošos pavasari.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

*

Šajā vietnē surogātpasta samazināšanai tiek izmantots Akismet. Uzziniet, kā tiek apstrādāti jūsu komentāru dati.