Multimediālā lekcija kino Rīga: TIBETA – SVĒTCEĻOJUMS UZ KAILAŠU.

Publicēts:


Pasaulē nav kalna, ko varētu pielīdzināt Kailašam – Centrālāzijas senajās kultūrās to uzskatīja par Visuma centru, mūsdienās to dēvē par „pasaules jumtu”, kura pakājē iztek četras lielākās Āzijas upes. Kailašs ir augstākais mērķis dažādu ticību svētceļniekiem, tostarp budistiem un hinduistiem.

Lekcija līdzinās vizuāli krāšņai izrādei, kurā autora stāstījumu papildina unikāls audio, video un foto materiāls. Tā iepazīstinās ne tikai Tibetas un Himalaju garīgi bagāto ainavu, bet arī izsekos stāstam, kā Kailašs kļuvis par pielūgsmes centru vairākām milzīgām reliģijām.

 

Bruno Baumanis (dz. 1955) ir austriešu Tibetas pētnieks un viens no mūsdienu ievērojamākajiem pasaules apceļotājiem, 20 dažādu ceļojumu grāmatu autors, fotogrāfs, kinorežisors, vēsturnieks un antropologs, kā arī viens no labākajiem Tibetas zinātājiem Eiropā, kurš kopš 1985. gada ik sezonu dodas uz Tibetu un savās grāmatās, filmās un lekcijās turpina iepazīstināt ar šīs brīnumainās zemes tradīcijām, reliģiju, vēsturi un ģeogrāfiju. (B. Baumaņa mājas lapa: http://www.bruno-baumann.de)

Organizē: Kultūras biedrība TARBA/ Teātris United Intimacy
Informācija: www.unitedintimacy.lv, t. 26578940

Lekcija notiks angļu valodā ar tulkojumu latviešu valodā.

Kino „Rīga”
Rīgā, Elizabetes iela 61, LV 1050

Režisors: BRUNO BAUMANIS
Garums: 2 st.
Žanrs: multimediālā lekcija

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

*

Šajā vietnē surogātpasta samazināšanai tiek izmantots Akismet. Uzziniet, kā tiek apstrādāti jūsu komentāru dati.