Nelly Furtado izdod albumu spāņu valodā MI PLAN

Publicēts:


No 15.septembra Latvijā pieejams mūzikas izdevniecības “Universal Music” izdotais dziedātājas Nellijas Furtado spāņu valodā ieskaņotais albums “Mi plan”.

Nelly Furtado - Mi Plan (cover)

Iedvesmojoties no duetiem ar latīņamerikāņu mūziķiem Huanes (Juanes) un Calle 13, Furtado īstenojusi savu sapni un ceturto studijas albumu – “Mi plan” (Mans plāns) – ieraksījusi spāņu valodā. Lai arī dziedātājas dzimtā valoda ir portugāļu, spāņu valodu viņa iemācījās 14 gadu vecumā.

Albumu sarakstījusi un līdzproducējusi pati Furtado. Tajā atrodamas daudzi kopdarbi ar dažādiem dziedātājas iecienītiem latīņamerikāņu mūziķiem. Visplašākā sadarbība izveidojusies ar kubiešu izcelsmes mūziķi Aleksu Kubu (Alex Cuba), ar kuru kopā iedziedāta albuma tituldziesma “Mi Plan”. “Es radīju gleznu un Alekss to ierāmēja,” sadarbību raksturo Furtado.

Albumā dzirdami arī meksikāņu mūziķi Alehandro Fernandez (Alejandro Fernandez) un Huljeta Venegas (Julieta Venegas), spāņu hip-hop izpildītāja La Mala Rodrigeza (La Mala Rodriguez jeb Sliktā Rodrigeza), spāņu flamenco dīva Konša Buika (Concha Buika), dominikāņu mākslinieks Huans Luiss Gerra (Juan Luis Guerra) un amerikāņu tenors Džošs Grobans (Josh Groban).

Pie albuma strādājis arī Furtado vīrs, kubiešu skaņu inženieris Demāsio Kasteljons (Demacio “Demo” Castellón), kurš piedalījies arī iepriekšējā albuma “Loose” tapšanā.

Nellijas Furtado muzikālā karjera aizsākās Toronto, kur viņa pārnāca pēc vidusskolas beigšanas Kanādas pilsētā Viktorijā. Viņa sāka rakstīt savas dziesmas un izveidoja hip-hop duetu Nelstar. Lielākās pārmaiņas nāca, kad grupas “The Philosopher Kings” mūziķi ierakstīja Nellijas demo singlu un nosūtīja to uz izdevniecību “DreamWorks Records”, kura novērtēja dziedātājas talantu un 2000.gadā izdeva viņas debijas albumu “Whoa, Nelly”.

Nelly Furtado – Manos al Aire (Mi Plan)

Nelly Furtado – Manos al Aire – Mi Plan from Nelly Furtado.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

*

Šajā vietnē surogātpasta samazināšanai tiek izmantots Akismet. Uzziniet, kā tiek apstrādāti jūsu komentāru dati.