New York Jazz + Framest + Peter Eldridge Rīgā

Publicēts:


31. martā plks. 19:00,  Rīgā viesosies vokālās grupas New York Voices līderis, Grammy balvas ieguvējs – pasaulslavenais Pīters Eldridžs. Viņš strādās ar Baltijā vienīgo profesionālo džeza vokālo grupu Framest un sniegs meistarklases, ko vainagos koncerts “New York Jazz” Dailes teātrī.

Pīters Eldridžs ir viens no divkārt Grammy ieguvušās vokālās grupas New York Voices līdzdibinātājiem. Grupa ieskaņojusi septiņus studijas albumus, tā jau divus desmitus gadu ceļo pa visu pasauli, to bieži var klausīties Kārnegi zālē, Avery Fisher Hall un Kenedija centrā.

Pīters Eldridžs sadarbojies ar tādām zvaigznēm kā Džošua Redmens, Bobijs Makferins, Maikls Brekers, Meredita Monka, Freds Heršs, Deivids Bērns, Lerijs Goldings, un daudzi citi.

“Mūžam stilīgais” – tā Pīteru Eldridžu sauc portāls Jazz Times, savukārt allmusicguide.com raksta – “viņš pieder tai melodiski dzejiskajai tradīcijai, ko pārstāv tādas nu jau apklusušas balsis kā Stīvijs Vonders, Pols Saimons, Džoni Mičela, Vens Morisons un rokgrupa Steely Dan; šie dziesminieki rada pielīpošas, skaistas melodijas ar saturiski dziļiem tekstiem, kas ir vienlaikus universāli un personiski.”

Pīters Eldridžs ir ārkārtīgi daudzpusīgs talants – viņš komponē, atskaņo, aranžē, ieskaņo un māca. Manhatanas mūzikas skolā viņš kopš 1993. gada ir džeza vokāla nodaļas vadītājs. Eldridžs laidis klajā trīs solo ieskaņojumus. Par viņa beidzamo CD Downbeat rakstīja: “Ja muzikālā inteliģence un meistarība būtu ceļazīme uz panākumiem tirgū, Eldridža Decorum nodrošinātu viņam vietu zvaigžņu ielokā. Spēcīga, plaša un daudzveidīga balss. Valdzinoši ilgpilna.”

Nesen Pīters Eldridžs komponēja savu pirmo mūziklu par Gustava Klimta dzīvi, mīlu un mākslu, kā arī rakstīja mūziku Adama Vaita dokumentālajai filmai No Job for a Women, kurā stāstīts par sievietēm korespondentēm Otrā pasaules kara laikā.

Pīters Eldridža komponētā mūzika iekļauta Brazīlijas mūziķa Aivena Linsa, Kubas mūziķa Pakito d’Riveras un Džeinas Monheitas albumos. Pīters dzied arī vokālajā grupā Moss kopā ar Lušanu Sūzu, Keitu Makgeriju, Teo Blekmenu un Lorenu Kinhenu. Eldridžu regulāri aicina sniegt meistarklases visā pasaulē. www.petereldridge.com

Biļetes “Biļešu paradīzes” kasēs un Dailes teātrī.  Cena no 5 līdz 20 latiem.

  • Pīters Eldridžs, balss (New York voices)
  • Mets Aronovs, bass
  • Vokālā grupa Framest
  • Deniss Paškevičs (saksofons)
  • Kaspars Grigalis (sitaminstrumenti)

[resurss latvijaskoncerti.lv]

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

*

Šajā vietnē surogātpasta samazināšanai tiek izmantots Akismet. Uzziniet, kā tiek apstrādāti jūsu komentāru dati.