Nobeli un Baku nafta: Latviešu veidota multimediju izstāde Baku, Azerbaidžānā

Publicēts:


Latviešu radošā komanda no SIA Dd studio sadarbībā ar Azerbaidžānas Republikas Kultūras un tūrisma ministriju ir izveidojusi multimediju izstādi “Nobeli un Baku nafta” (“The Nobels and Baku Oil“) Azerbaidžānā, Baku Muzeju Centrā. Izstāde veltīta 130. gadadienai kopš brāļu Nobelu aktivitāšu aizsākuma Azerbaidžānā.

The Nobels and Baku Oil

Dd studio radošā komanda izstādes koncepciju un saturu izstrādāja ciešā sadarbībā ar zinātnisko grupu no Azerbaidžānas. Izstāde vēsta par Nobelu aktivitātēm Krievijā un to nozīmi Azerbaidžānas un Baku naftas reģionu attīstībā laikā no 1874. līdz 1920. gadam, ieguldījumu sabiedrības attīstībā. Tēmu atklāj apjomīgs fotogrāfiju un dokumentu klāsts, video hronikas par Nobelu ģimenes vēsturi, brāļu Nobelu ietekmi tehnoloģiskajās inovācijās naftas industrijā. Viens no izstādes komponentiem ir četri interaktīvi digitālās ekspozīcijas stendi un video siena, kas stāsta par Azerbaidžānas naftas industrijas attīstību. Tiek piedāvāta unikāla iespēja ieraudzīt pirmā naftas tankera trīsdimensiju modeli.

Ar animāciju, video fragmentu, fotogrāfiju un tekstuālās informācijas palīdzību apmeklētājam ir dota iespēja iepazīt Nobelu ģimenes ceļu no Stokholmas līdz Baku un naftas iegūšanas tehnoloģiju vēsturi.

The Nobels and Baku Oil

Izstādes moderno skatījumu atzinīgi novērtēja Azerbaidžānas Republikas Kultūras un tūrisma ministrs Abulfazs Garajevs un Nobelu ģimenes biedrības (Nobel Family Society) priekšsēdētāja vietnieks, Ludviga Nobela mazmazdēls Gunnars Liljekvists (Gunnar Liljequist, Zviedrija), kurš atklāja izstādi, uzsverot tās nozīmīgumu. Izstādes iniciatore ir Baiba Anda Rubesa, StatoilHydro Azerbaijan sabiedrisko attiecību direktore, kura ar savu entuziasmu spēja panākt veiksmīgu šī projekta norisi. Izstādes atbalstītāji ir StatoilHydro un SOCAR (State Oil Company of the Azerbaijan Republic).

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

*

Šajā vietnē surogātpasta samazināšanai tiek izmantots Akismet. Uzziniet, kā tiek apstrādāti jūsu komentāru dati.