NVO fonds – finansējums NVO kapacitātes stiprināšanai un sabiedrības integrācijai


Programmas “NVO fonds” ietvaros būs pieejams finansējums arī NVO kapacitātes stiprināšanai un sabiedrības integrācijai

Programma “NVO fonds”

2012. gada 31. janvārī valdība apstiprināja Ministru kabineta rīkojuma projektu “Par Eiropas Ekonomikas zonas finanšu instrumenta finansētās programmas “NVO fonds” iesnieguma projektu”. Programmas “NVO fonds” mērķis ir stiprināt pilsoniskās sabiedrības attīstību un stiprināt atbalstu sociālajam taisnīgumam, demokrātijai un ilgtspējīgai attīstībai.

Šobrīd programma “NVO fonds” ir sagatavota iesniegšanai Finanšu instrumenta birojā Briselē. Pēc saskaņošanas tiks uzsākta Eiropas Ekonomikas zonas finansējuma programmas “NVO fonds” apguve. Laika periodā no 2012. – 2016.gadam NVO sektoram Latvijā būs pieejami 10 365 000 EUR jeb aptuveni 7 284 563 Ls. Programma tiks ieviesta kā divas apakšprogrammas “NVO darbības atbalsta programma” un “NVO projektu programma”.

NVO darbības atbalsta programma

Apakšprogrammā “NVO darbības atbalsta programma”  atbalsts ir paredzēts NVO ikdienas darbībai tādās jomās kā demokrātija; cilvēktiesības, t.sk. minoritāšu tiesības; laba pārvaldība un atklātība; rasisma, ksenofobijas un diskriminācijas ierobežošana; sociālās nevienlīdzības, nabadzības un sociālās  atstumtības mazināšana, tostarp lauku apvidos un dzimumu līdztiesība un uz dzimumu balstītas vardarbības mazināšana. Apakšprogrammai tiek paredzēti 40% no kopējā programmas ietvaros paredzētā finansējuma projektiem.

NVO projektu programma

Savukārt apakšprogrammas “NVO projektu programma” ietvaros ir paredzēts atbalstīt NVO projektus vairākās jomās. To vidū sociālā sektora aktivitātes, ieskaitot labklājības celšanu un pamatpakalpojumu nodrošināšanu, vietējās un reģionālās nevalstisko organizāciju iniciatīvas sociālās iekļaušanas veicināšanai, dzimumu līdztiesības veicināšanai, atbalsts sociālās atstumtības riskam pakļautajiem bērniem un jauniešiem.

Kultūras ministrijas Sabiedrības integrācijas departaments informē, ka “apakšprogrammas ietvaros finansējums paredzēts arī sabiedrības integrācijai, tajā skaitā atbalsts valsts valodas un kultūras daudzveidīgai apguvei, kā arī vienotas vēstures izpratnes veidošanai.” Atbalsts paredzēts vienotas sabiedrības izveidei – starpkultūru dialoga un nacionālo minoritāšu integrācijai, tai skaitā nacionālās identitātes stiprināšanai un starpkultūru komunikācijas pasākumu īstenošanai inovatīvās formās. “NVO projektu programma” ir iekļautas izpratni veicinošas informatīvas un izglītojošas aktivitātes, kas saistītas par pilsonības jautājumiem. Visai apakšprogrammai kopumā tiek paredzēti 60% no kopējā programmas ietvaros paredzētā finansējuma projektiem.

2011.gadā tika parakstīts Saprašanās memorands starp Latviju un Islandi, Lihtenšteinas Firstisti un Norvēģijas Karalisti, kas nosaka, ka būtiska atbalsta finansējuma daļa tiks ieviesta kā programma “NVO fonds”. Programmas “NVO fonds” mērķa grupa ir Latvijā dibinātas un darbojošās biedrības un nodibinājumi (NVO).

Programmas “NVO fonds” apsaimniekotājs ir Sabiedrības integrācijas fonds.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

*

Šajā vietnē surogātpasta samazināšanai tiek izmantots Akismet. Uzziniet, kā tiek apstrādāti jūsu komentāru dati.