Padoties aizliegts – Rīgas Kinostudijas jaunākā filma (topošā)

Publicēts:


Rīgas Kinostudija līdz vasaras beigām plāno pabeigt savu jaunāko projektu – dokumentālo filmu “Padoties aizliegts”, kas uz lielajiem ekrāniem būs skatāma no septembra vidus. Filma ir par Latvijas svarcēlāju un bokseru Ritenieku ģimeni. Šis ir pirmais patstāvīgais Rīgas Kinostudijas projekts pēc ilgāka pārtraukuma.

Padoties aizliegts. Plakāts.
Padoties aizliegts. Plakāts.

“Padoties aizliegts” ir dramatisks stāsts vairāk nekā 20 gadu garumā par tēvu Aivaru Ritenieku, kurš apņēmies izaudzināt dēlus – olimpiešus, un šai ceļā viņam jāizcīna gana daudz cīņu – ar sporta korupciju, birokrātiju, skauģiem un nelabvēļiem, pagātnes rēgiem un pašam ar sevi. Viņš ir cīnītājs, kas stājas pretī apstākļiem un nenodod savus principus ne par kādu cenu. Pret viņu ir gan boksa federācija, kas dēliem Arnim un Raitim liedz piedalīties Olimpiskajās spēlēs, gan citi sporta klubi, gan dažkārt arī paša dēli, kas pusaudžu gados par spīti tēvam, kurš vēlējies izaudzināt profesionālus svarcēlājus, nolemj dot priekšroku boksam.

Filmu “Padoties aizliegts” veido jaunais un daudzsološais kinorežisors Dzintars Dreibergs. Viņa Baltijas filmu un mediju skolas maģistra darba – mākslas īsfilmas “Meitene dejo” – pirmizrāde notika jūlija vidū un tika novērtēta ar augstāko atzīmi. Dz.Dreibergs pazīstams arī kā dokumentālās filmas “Dushechka“, kas iekļuva nacionālā filmu festivāla “Lielais Kristaps” laureātu vidū nominācijā “Labākā studentu filma“, veidotājs.

Padoties aizliegts” producente un scenāriste ir Elvita Ruka, kuras filmogrāfijā ietilpst tādi Latvijas kino nozarē pazīstami darbi kā “Tārps“, “Blondie stāsti“, “Sekotāji“, “Čečenija savām acīm“, “Vienkārši pops” u.c. “Lai kādas ir savstarpējās attiecības, Ritenieki kopā ir spēks. Filma ir gan par sportu, gan par neatlaidību, spītu un ģimenes vērtībām, tāpēc uzrunā visplašāko auditoriju.,” saka Elvita Ruka.

Pēdējos gados Rīgas Kinostudijai bijusi virkne gan pašmāju, gan ārvalstu kino ražošanas kopprojektu, tā ir devusi iespēju izmantot telpas un studijas tehniku spēlfilmu un dokumentālo filmu uzņemšanai dažādām citām studijām un arī kino nozares topošajiem profesionāļiem. Visbeidzot kinostudija ir nākusi klajā ar savu patstāvīgu projektu – filmu “Padoties aizliegts”. Šobrīd kinostudijā vienlaikus notiek darbs pie vairākām filmām.

Rīgas Kinostudijas valdes priekšsēdētājs Vents Horsts pauž gandarījumu: “Zīmīgi, ka pirmā filma, ko pēc ilgiem laikiem piedāvāsim skatītājiem, ir filma par cīnītājiem un nerimstošu cīņas sparu gan tiešā, gan pārnestā nozīmē. Filma pievērš uzmanību birokrātiskiem šķēršļiem, kurus iespējams attiecināt kā uz sportu, tā arī citām jomām, tostarp arī mūsu kinostudiju, kurai bieži vien nākas izcīnīt savu cīņu birokrātijas gaiteņos. Taču, kā vēsta tikpat zīmīgais filmas nosaukums, padoties ir aizliegts, un mēs to arī nedarīsim.”

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

*

Šajā vietnē surogātpasta samazināšanai tiek izmantots Akismet. Uzziniet, kā tiek apstrādāti jūsu komentāru dati.