Atklās Artūra Virtmaņa pirmo personālizstādi Latvijā

Arturs Virtmanis. Melanholijas Kristāli.
Arturs Virtmanis. Melanholijas Kristāli.

Artūra Virtmaņa “(10 000) melanholijas šķautnes”, kura skatāma no. 9. novembra līdz 9. decembrim Rīgas Mākslas Telpas INTRO zālē, būs mākslinieka pirmā personālizstāde Latvijā pēc piecpadsmit gadiem Ņujorkas radošajā vidē.

Arturs Virtmanis. Melanholijas Kristāli.
Arturs Virtmanis. Melanholijas Kristāli.

Izstāde būs speciāli vietai veidota instalāciju, objektu – hibrīdu, zīmējumu un noskaņu telpa, kuras formu un saturu veido mākslinieka filozofija. “…un tas ir tas, kas mani vienmēr interesējis – entropija, lietas savā pussabrukšanas stāvoklī, brīdis, kad zūd patoss,” raksta Artūrs Virtmanis vienā no garajām vēstulēm pirms izstādes. Entropijas sekas viņš projicē cilvēka dvēselē un tā rodas izstādes nosaukums: (10 000) melanholijas šķautnes.

Tajā pašā vēstulē kā vēl vienu atbalsta punktu izstādei mākslinieks min iedomātu modernisma norieta/sabrukšanas ideju: “es to redzu kā humanizējošu procesu,” viņš piebilst un šī norāde kļūst svarīga. “Tā atklāj, ka Virtmanis acīmredzami tic indivīda spējai izdarīt citādas – labākas izvēles nekā iepriekš. Ka izvēle starp humanizējošo un pretējo pastāv. Tas uzkrauj indivīdam atbildību un iekrāso šo izstādi eksistenciāli,” skaidro Izstādes kuratore Inga Šteimane.

Artūra Virtmaņa personālizstādes (10 000) melanholijas šķautnes atklāšana notiks šī gada 9. novembrī plkst. 17.30. Mākslinieks tiksies ar skatītājiem Vēlajās brokastīs 11. novembrī pulksten 12.00. Sarunu vada Rīgas Mākslas Telpas kuratore Inga Šteimane.

Ar radošo stipendiju māksliniekam izstādi atbalsta Valsts Kultūrkapitāla fonds, ar darbnīcu Latvijas Mākslinieku savienība.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

*

Šajā vietnē surogātpasta samazināšanai tiek izmantots Akismet. Uzziniet, kā tiek apstrādāti jūsu komentāru dati.