Dzintara stāstu mozaīka muzejā (Muzeju nakts 2014)

Kaspars Markševics

Kā katru pavasari, kā katru maiju ārzemju un Latvijas muzeji ver savas durvis vakara un nakts stundās, un muzeja darbinieki gatavo Starptautiskās akcijas “Muzeju nakts” pasākuma programmu – katru gadu par citu tēmu. Šīgada Muzeju nakts tēma – SARKANS, DZINTARS.

dzintars un dzintara izstrādājumi

Latgales kultūrvēstures muzejs Starptautiskajā akcijā piedalās jau 9.gadu, un kā vienmēr gatavo interaktīvu programmu un pārsteigumus saviem pastāvīgajiem apmeklētājiem, muzeja draugiem un tiem, kuri muzeju apmeklēs pirmo reizi, kuri šeit būs nejauši – dzintara un muzeja auras pievilināti. Kā jau dzintars, arī pasākuma programma, cerams, būs tāda, ka katrs varēs ieraudzīt to, ko vēlēsies, atrast to, ko meklējis.

Dasadūrt dabasim

Muzeju nakts atklāšanā skanēs pāris Rēzeknes novada vokālās studijas SKONAI dziesmas no uzveduma “Dasadūrt dabasim” (teksts – I.Atpile-Jugane, mūzika – G. Kuzmina, horeogrāfija – E. Jukna).

Izstādes

Visas nakts garumā būs aplūkojamas izstādes (Inga Onževa, Daina Manuško „Dīgt, augt, ziedēt”, fotoizstāde „Māmiņas ziedi” (sadarbībā ar Rēzeknes Māmiņu klubu), privātkolekciju izstāde „Rotaļlietas dažādos laikos”). Muzeju nakts laikā tiks atklātas arī jaunas tematiskas izstādes – A. Bondarenko fotoizstāde „Sarkanā” un LKM krājuma izstāde „Dzintara lāses”, kurā tiks atspoguļota dzintara apstrāde no akmens laikmeta līdz pat mūsdienām (arheoloģiskais dzintars, tautas lietišķās mākslas priekšmeti ar iestrādātu dzintaru, rotaslietas no dzintara u.c. priekšmeti). Rēzeknes vēsturi un Latgale keramiku būs iespējams iepazīt muzeja pastāvīgajās ekspozīcijās. Pasākuma laikā varēs doties arī nelielā pastaigā, lai apskatītu LKM pastāvīgo ekspozīciju „Latgales glezniecība” Rēzeknes Mākslas un dizaina vidusskolas Mākslas namā (18.novembra ielā 26).

Muzeju naktī savas aktivitātes muzejā piedāvās gan muzeja darbinieki, gan arī ciemiņi. Vieni no ciemiņiem būs muzeja draugi no Dzintara ielas Rēzeknē – LR Zemessardze, ar kuriem muzejs sadarbojas jau daudzus gadus. LR Zemessardzes vadībā varēs izmēģināt ekipējumu, tā uzzinot vairāk par viņu darba ikdienu un specifiku. Savukārt Rēzeknes Māmiņu klubs piedāvās bērniem radošu darbnīcu, LKM speciālisti – spēli visai ģimenei „Dzintrripītis”. Visa pasākuma laikā no muzeja speciālistiem varēs uzzināt visu par interesējošiem eksponātiem, fotogrāfijām vai ko citu muzejā ieraudzītu.

Ēdiens

Ir padomāts arī par gardumiem – ģimenes uzņēmums „Pampūkas” piedāvās īpašās Muzeju nakts pankūkas ar dzintara pildījuma variantiem (par maksu). Apmeklētāji varēs iegādāties Muzeju nakts suvenīrus, piedalīties, skatīties, klausīties vai vienkārši baudīt muzeju citā noskaņā, citā laikā, kā parasti.

Kaspars Markševics

Kaspars Markševics

Savukārt Muzeju nakts noslēguma koncertā laukumā pie muzeja šīgada pārsteigums visiem rēzekniešiem un muzeja ciemiņiem būs mūziķis Kaspars Markševics (ex – Cash), kurš gan jau, ka uzdziedās gan kādu no dziesmām, ar kurām 2004.gadā „Talantu fabrikā 4” ieguva 1.vietu, gan pagājušā gadā Latvijas radio 2 trešo visvairāk spēlētāko dziesmu „Meitene ar zaļām acīm”, savas jaunākās dziesmas – „Tavs smaids”, „Var jau būt”, „Ar tevi” u.c.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

*

Šajā vietnē surogātpasta samazināšanai tiek izmantots Akismet. Uzziniet, kā tiek apstrādāti jūsu komentāru dati.