Paziņo Lielās mūzikas balvas 2023 nominantus

Publicēts: | Atjaunots:


Arnis Zandmanis
Arnis Zandmanis. Foto: Tomass Beķeris, Latvijas Radio 3

Lielās mūzikas balvas žūrija trešdien, 10. janvārī, preses konferencē paziņoja Lielās mūzikas balvas 2023 nominantus un balvas par mūža ieguldījumu saņēmējus – komponists Vilnis Šmīdbergs un pianists Arnis Zandmanis.

Balvu pasniegšanas ceremonija notiks 12. martā Latvijas Nacionālajā operā plkst. 19.00. Pasākumu atspoguļos Latvijas Televīzijas 1. kanāls un Latvijas Radio 3 “Klasika”. Balsojums par “Delfi” auditorijas simpātiju norisināsies no 19. februāra līdz 10. martam, piedāvājot ikvienam izvēlēties savu favorītu no Lielās mūzikas balvas nominantiem.

Aizvadītajā gadā Latvijā ir izskanējuši teju 500 valsts koncertorganizāciju rīkotie koncerti. Es vēlos sirsnīgi pateikties ikkatram, kurš veido un ir daļa no šiem Latvijas kultūras notikumiem. Mēs patiesi varam lepoties ar plašo profesionāļu loku, kuri ar lepnumu nes Latvijas vārdu arī pasaulē. Latvijas mūzikas balva ir viens no veidiem, kā varam pateikt paldies un vēlreiz novērtēt šo cilvēku ieguldījumu kultūrā,

kultūras ministre Agnese Logina.

Lielās mūzikas balvas 2023 nominantu paziņošanai veltītajā preses konferencē piedalījās Kultūras ministre Agnese Logina, “Latvijas Koncerti” valdes loceklis Guntars Ķirsis, Latvijas Televīzijas kultūras raidījumu redakcijas vadītāja Ieva Rozentāle un Latvijas Radio 3  “Klasika” direktore Gunda Vaivode. Lielās mūzikas balvas 2023 žūriju konferencē pārstāvēja žūrijas priekšsēdētājs, JVLMA profesors Andris Vecumnieks; muzikoloģe, mākslas doktore Ilze Šarkovska-Liepiņa; muzikoloģe, Latvijas Radio 3 “Klasika” žurnāliste Ilze Medne; džeza mūzikas izdevniecības “Jersika Records” dibinātājs un vadītājs Mareks Ameriks.

Lielā mūzikas balva (LMB) ir augstākais Latvijas valsts apbalvojums mūzikā. 1993. gadā Latvijas Republikas Kultūras ministrija, pēc toreizējā kultūras ministra Raimonda Paula iniciatīvas, pieņēma lēmumu ik gadu izcilākos sasniegumus mūsu valsts mūzikas dzīvē godināt ar speciālu balvu. LMB augsto prestižu gan sabiedrībā, gan mūziķu aprindās nodrošina respektablas žūrijas darbs, kuras dalībnieki visu gadu apmeklē koncertus un ik mēnesi satiekas sēdēs. Janvāra sākumā žūrija izvirza LMB iepriekšējā gada nominantus, par kuriem paziņo īpašā Kultūras ministrijas preses konferencē, un tikai pirms paša LMB pasniegšanas pasākuma notiek žūrijas balsojums par laureātiem.

LMB pasākumu organizē Latvijas Republikas Kultūras ministrija un VSIA “Latvijas Koncerti”.

Lielās mūzikas balvas 2023 žūrija

  • Andris Vecumnieks – žūrijas priekšsēdētājs, diriģents, komponists JVLMA profesors;
  • Ilze Medne – muzikoloģe, Latvijas Radio 3 “Klasika” žurnāliste;
  • Solvita Sējāne – muzikoloģe, izdevniecības “Musica Baltica” direktore;
  • Ilze Šarkovska-Liepiņa – muzikoloģe, mākslas doktore;
  • Boriss Avramecs – muzikologs, JVLMA emeritētais profesors;
  • Mareks Ameriks – džeza mūzikas izdevniecības “Jersika Records” dibinātājs un vadītājs;
  • Armands Znotiņš – muzikologs, žurnālists, publicists.

Par mūža ieguldījumu

  • Komponists Vilnis Šmīdbergs
  • Pianists Arnis Zandmanis
Arnis Zandmanis un Vilnis Šmīdbergs.
Arnis Zandmanis un Vilnis Šmīdbergs.

2 Replies to “Paziņo Lielās mūzikas balvas 2023 nominantus

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

*

Šajā vietnē surogātpasta samazināšanai tiek izmantots Akismet. Uzziniet, kā tiek apstrādāti jūsu komentāru dati.