Pekšots 2009: Rīga-Maskava – kino un reklāmas profesionāļu mākslas darbu izstāde

Publicēts:


No 6. līdz 23. augustam Spīķeru radošajā centrā, kafejnīcā “Dirty Deal Café” norisināsies Latvijas un Krievijas kino un reklāmas jomā strādājošo radošo darbinieku mākslas izstāde “Pekšots 2009: Rīga-Maskava”.

pekšot 2009

Unikālais projekts aizsācies pirms pieciem gadiem, un tā darbības laikā notikušas vairākas plašas izstādes, tostarp arī Maskavas Laikmetīgās mākslas muzejā. Šogad “Pekšota” veidotājs Vladislavs Ščepins, aģentūras “PILOTAZh” radošais direktors, sadarbībā ar “Five Level Production” producenti Laimu Freimani piedāvā jaunu ekspozīciju, kura vispirms tiks izstādīta Rīgā, bet pēc tam ceļos uz Maskavu. Projekta nosaukums nācis no reklāmas jomas žargona – pekšots ir kadrs, kas parāda reklamējamo produktu tā labākajā rakursā.

Izstādē apkopoti audiovizuālās jomas profesionāļu darbi, kas veidoti ārpus darba pienākumiem un bez tēlotājmākslas disciplīnu ierobežojumiem – fotogrāfijas, gleznas, grafikas, instalācijas, lietišķās mākslas un tēlniecības objekti. Kopumā būs aplūkojami ap 30 radošu personību darbi, no kuriem puse būs latviešu, puse – krievu autoru veikums. Dalību izstādē jau apstiprinājuši 14 Latvijas kinodarbinieku, tostarp režisore Ilona Brūvere (dokumentālo filmu “Stacijas”, “Sirreālisma gultā. Sukuts”, “Mana pasaule – Parīze, Londona, Berlīne, Roma” u.c. autore), producents un komponists Ģirts Bišs (īsfilmas “Hoņka” un animācijas filmas “Bezmiegs” mūzikas autors), kinooperators Uldis Jancis (spēlfilmas “Ūdensbumba resnajam runcim”, dokumentālās filmas “Jumtu cilvēks” u.c. operators), animācijas režisors Vladimirs Ļeščovs (filmas “Spārni un airi”, “Zuduši sniegā”, “Bezmiegs” u.c.). Savukārt Krievijas viesmāksliniekus pārstāvēs režisori Timurs Bekmambetovs (filmas “Meklēšanā”, “Nakts sardze”, “Dienas sardze”), Aleksandrs Kots (filmas “Mūsu laiku varonis”, “Divi šoferi”), operators Pjotrs Duhovskis (filma “Klajā laukā”), mākslinieks Eduards Galkins (filma “Dzīvs”) un citi.

Darbu atlase notiek, ievērojot kritērijus, kas atbilst augstvērtīgas mākslas izstādes prasībām. Tā tiek veikta četru speciālistu vadībā – par izstādes konsultantiem izvēlēti fotogrāfs Gunārs Binde, mākslinieks, Latvijas Mākslas akadēmijas pasniedzējs Ojārs Pētersons, LNMM izstāžu zāles “Arsenāls” izstāžu kuratore Diāna Barčevska un žurnāliste Henriete Verhoustinska.

Izstādes laikā notiks arī filmu un reklāmu skates, akcentējot Krievijas autoru darbus, koncerti un tikšanās ar “Pekšota” dalībniekiem.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

*

Šajā vietnē surogātpasta samazināšanai tiek izmantots Akismet. Uzziniet, kā tiek apstrādāti jūsu komentāru dati.