Pirmā izstāde LMC Ofisa galerijā

Publicēts:


Laikmetīgās mākslas centra “Ofisa galerija” darbojas kā publiska platforma dažādām laikmetīgās mākslas un izglītības aktivitātēm, aicina skatīt mākslu laikmeta kontekstā un uztvert to kā domāšanas formu. Pirmā galerijas izstāde iepazīstina ar LMC “kolekciju” un skatāma līdz 12. martam.

Laikmetīgās mākslas centrs. logo

LMC jau vairāk nekā piecpadsmit gadus organizē mākslas izstādes, lekcijas, seminārus, mākslinieku portfolio skates un starpdisciplinārus projektus. Laika gaitā tā krājumā ir nonākuši mākslas darbi, kas veido koncentrētu ieskatu nesenajā Latvijas laikmetīgās mākslas vēsturē, – tos var uztvert kā pieturzīmes pēdējās dekādes mākslas procesu iezīmēšanai. Atskatoties uz LMC (ietverot Sorosa Mūsdienu mākslas centra-Rīga, kura darbību centrs turpina) izstādēm laika posmā no 1997. līdz 2009. gadam un atlasot atsevišķus mākslinieku darbus, “kolekcijas” izstāde sniegs ieskatu vairākos projektos, piemēram, – “Opera” (1997), “Ventspils. Tranzīts. Termināls” (1998), “Mūsdienu utopija” (2001), “Kas ir svarīgi?” (2004), “Robežpārkāpēji” (2005), “Mobilais muzejs” (2007), “Survival Kit” (2009). Izstāde ļaus no jauna ieraudzīt spilgtu Latvijas un ārvalstu mākslinieku darbus, kā arī atklās LMC radošo biogrāfiju. Izstādes darbi skatāmi vairākās tematiskajās līnijās – “pilsēta”, “identitāte” un “utopija”, kas iezīmē ne vien LMC izstāžu ievirzi, bet arī laikmetīgās mākslas aktuālo tematiku.

LMC “kolekcijas” izstādē būs skatāmi Ojāra Pētersona, Kristapa Ģelža, Andreja Kalnača, Ievas Iltneres, Ginta Gabrāna, Monikas Pormales, Ērika Boža, Ilvas Kļaviņas, Katrīnas Neiburgas, Miervalža Poļa, Kaspara Podnieka, Ievas Epneres, Hardija Lediņa, Imanta Žodžika, Kriša Salmaņa, Galkas Kulio, Evelīnas Deičmanes, Teo Mersjē, Maijas Kurševas un Ingeborgas Lokermanes darbi.

Galerija atrodas Alberta ielā 13, 7. stāvā. Galerijas darba laiks ir no pirmdienas līdz piektdienai, no plkst. 12 līdz 19.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

*

Šajā vietnē surogātpasta samazināšanai tiek izmantots Akismet. Uzziniet, kā tiek apstrādāti jūsu komentāru dati.