Plāno starptautisko Baltijas jūras valstu jauniešu konferenci Norvēģijā

Publicēts:


No 15. līdz 17. septembrim „Liepājas Jaunatnes centra” direktors Pāvels Jurs un jauniešu organizācijas “IMKA Liepāja” valdes priekšsēdētājs Edmons Gruduls piedalījās Baltijas pilsētu savienības Jaunatnes lietu komisijas projekta „Dažāda vēsture – vienota nākotne” (Different History – Common Future) darba grupas plānošanas sēdē Kristiānijā (Norvēģija). Tikšanās galvenā tēma bija Baltijas jūras valstu jauniešu konference, kas norisināsies Norvēģijā 2009. gada rudenī. Tikšanās dalībnieki pārrunāja iespējamo konferences norisi. Šī jau būs ceturtā Baltijas jūras reģiona jauniešu konference, kura norisināsies vienlaikus ar 10. Baltijas pilsētu savienības ģenerālasamblejas konferenci.

Pāvels Jurs: „2009. gada starptautiskā jauniešu konference ir nozīmīgs solis jauniešu saliedēšanā, veidojot vienotu telpu Baltijas jūras reģionā, stiprinot kopīgās kultūrvērtības un uzzinot citu valstu pieredzi darbā ar jaunatni. Viens no konferences mērķiem būs satuvināt jauniešus un politiķus, pievēršot politiķu uzmanību jauniešu reālai līdzdalībai politisko lēmumu pieņemšanas procesā.”

Iepriekšējās jauniešu konferences „Under the surface” iegūtā Baltijas valstu pieredze ir apkopota „Iespēju grāmatā” (Book of possibilities). Grāmata ir pieejama „Liepājas Jaunatnes centrā” un mājaslapā WWW.JAUNS.LV sadaļā „Dokumenti” elektroniskā formātā.

Jau esam ziņojuši, ka projekts „Dažāda vēsture – vienota nākotne” sastāv no trim sastāvdaļām Baltijas pilsētu savienības ietvaros: vienotas informācijas sistēmas izveidošanu, brīvprātīgā darba attīstību un jauniešu nevalstisko organizāciju atbalsta tīkla veidošanu. Projekta kopējās izmaksas ir 390 316 eiro. Kā partneri tajā darbojas Liepāja, Kalmāras pašvaldība Zviedrijā, Koldinga (Dānija), Tallina (Igaunija) un Baltijas pilsētu savienības sekretariāts Polijā. Liepājas pašvaldība nodrošina projekta līdzfinansējumu 7636,88 eiro ik gadu.

„Projekta „Dažāda vēsture – vienota nākotne” ietvaros, Liepājas jauniešiem ir iespēja doties apmaksātos braucienos uz ārvalstīm, piedalīties starptautiskajos pasākumos, tādējādi pilnveidojot savas prasmes un iemaņas, kļūstot par sabiedrības resursu. Liepājas jauniešu organizācijām ir iespēja piedalīties projektu konkursos un dibināt kontaktus ar projekta partneriem, paplašinot savu darbības loku. „Liepājas Jaunatnes centrs” projekta rezultātā kļuvis profesionālāks un uzkrātā pieredze palīdz turpināt realizēt jaunatnes politiku Liepājā, kļūstot par paraugu citām Latvijas pilsētām., uzsver Pāvels Jurs.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

*

Šajā vietnē surogātpasta samazināšanai tiek izmantots Akismet. Uzziniet, kā tiek apstrādāti jūsu komentāru dati.